fearless wedding photographer ispwp wedding photographer ispwp wedding photographer
dr5000.com, logo

Jesteśmy rodzeństwem, które poza więzami krwi
połączyła ogromna pasja, zawód i wspólne cele.

Szkolimy » Filmy o fotografii
23 maja 2016
14 maja 2020
Rafał Krasa

„Władca barw”

Wszelkie informacje na temat filmu „Władca barw” zostały przeniesione na stronę produktu w naszym sklepie: https://sklep.dr5000.com/produkt-MOV0016.html.

Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie dostępne są również inne nasze filmy: https://sklep.dr5000.com.

Wszelkie pytania lub wątpliwości dotyczące filmów, sprzedaż oraz dostępu do wykopionych treści znajdują się w sklepie, w dziale „Pytania i odpowiedzi”.

profile barwne, kalibracja monitor

Podobne wpisy:
fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, „Sony A7 III bez tajemnic”Filmy o fotografii8 marca 202014 maja 2020DR5000.com

„Sony A7 III bez tajemnic”

Wszelkie informacje na temat filmu „Sony A7 III bez tajemnic” zostały przeniesione na stronę produktu w naszym sklepie: https://sklep.dr5000.com/produkt-MOV0031.html.

Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie dostępne są również inne nasze filmy: https://sklep.dr5000.com.

Wszelkie pytania lub wątpliwości dotyczące filmów, sprzedaż oraz dostępu do wykopionych treści znajdują się w sklepie, w dziale „Pytania i odpowiedzi”.

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, „Błysk wyzwolony”Filmy o fotografii26 listopada 201814 maja 2020DR5000.com

„Błysk wyzwolony”

Wszelkie informacje na temat filmu „Błysk wyzwolony” zostały przeniesione na stronę produktu w naszym sklepie: https://sklep.dr5000.com/produkt-MOV0026.html.

Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie dostępne są również inne nasze filmy: https://sklep.dr5000.com.

Wszelkie pytania lub wątpliwości dotyczące filmów, sprzedaż oraz dostępu do wykopionych treści znajdują się w sklepie, w dziale „Pytania i odpowiedzi”.

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Pol’and’Rock!Filmy o fotografii5 sierpnia 201830 kwietnia 2020Rafał Krasa

Pol’and’Rock!

Woodstock, Woodstock i po Pol’and’Rocku! Woodstocku już nie ma, ale to wciąż najbardziej żywa, najcudowniejsza i jedna z największych imprez na całym świecie! I choć bardzo, bardzo chcieliśmy tam być, ostatecznie nie było nas na tegorocznym Woodstocku Pol’and’Rocku. To złe wieści.

Są jednak też dobre :) Jest nam smutno, może wręcz przykro, że nie było nas na festiwalu, postanowiliśmy więc festiwal sprowadzić na nasz kanał. Od teraz „Czas relasku” staje się filmem ogólnodostępnym dla każdego i każdy, o dowolnej porze roku będzie mógł wrócić na Woodstock i zobaczy jak od zaplecza powstali „Ludzie Woodstocku” oraz „Ludzie Woodstocku 2”. (...).

20 komentarzy

Wieśmin
23 maja 2016

Zaraza, a miałem oglądać Deadpoola.
W sumie to lepszy seans niż Deadpool więc do dzieła :D

Dwa pytania:
Ten film będzie dostępny tylko przez jakiś czas czy do nieskończoności?
Można go sobie pobrać i trzymać na dysku w celu oglądania offline? Mam słaby internet :/

D>>>Z
23 maja 2016

Warto było czekać. Dzięki!

23 maja 2016

Świetny i merytoryczny film. Czekam na kolejny.

Sam od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem ColorChecker’a i mam tylko jedno pytanie, używacie DNG Profile Editor tylko ze względu na możliwość rozszerzonej edycji i więcej opcji czy może różni się czymś więcej od oprogramowania dostarczanego przez X-Rite ?

23 maja 2016

Krótko: rewelacja i podziw – ułożenie tego spójnie w całość wymagało wiele. Cieszy mnie też to że kolejny raz potwierdzacie, że wiedza teoretyczna to jedno (bardzo ważna) ale łamanie zasad dla efektu to drugie. I tu podpisuje się. Jak pewnie większość czekam na kolejne produkcje;) a póki co powtórka i dopracowywanie ustawienia globalnego:)

23 maja 2016

Jest za wcześnie aby coś napisać, to trzeba przetrawić, przespać się z tym. Podziwiam ogrom pracy, ten film to tony wiedzy. I o to chodziło, aby zrozumieć, a nie dostać gotowy profil. Diana, Rafał, wczoraj miałem okrągłe urodziny i w tym czasie wydarzyło się dużo dobrego, ale Wasz film,to prezent nie do przecenienia. Oświeciliście mnie z balansem bieli, gdzieś się do tej pory zatrzymałem z wyobrażeniem na jego temat. W czwartek będzie okazja aby wdrożyć wiedzę w życie. Przepraszam że mało merytorycznie, ale muszę to jeszcze kilka razy obejrzeć. DZIĘKUJĘ :)

23 maja 2016

Genialny, wart każdej złotówki! Wkurzało mnie już czekanie, ale było warto! Kupię każdy kolejny :) Teraz wiadomo skąd bierze się wyjątkowość waszych zdjęć. Ogrom wiedzy i doświadczenia. Dla mnie jesteście bezcenni :)

Krzysiek Sqa
24 maja 2016

Warto było czekać na ten seans. W najbliższych dniach przyjdzie do mnie w końcu dobry monitor i zacznę swoją przygodę z pełną paletą barw na fotografiach. Dzięki za podzielenie się swoją wiedzą. Czy już wiecie o czym chcecie zrobić kolejny materiał ?

Wojtek
24 maja 2016

Coś niesamowitego !! warto było czekać. Kawał dobrej roboty :) oby tak dalej. Już ustawiam się w kolejce po następny film :)

24 maja 2016

Kiedyś gdy byłem mały, gdy nie było google, tak!!! tak były takie czasy, gdy sięgało się do takiej wielkie księgi by zaczerpnąć informacji na dany temat, wertowało się kartki po kartce w celu odnalezienia danego zagadnienia, analizowało odszukane informacje weryfikowało itd.. a gdy człowiek mały to i chłonny wiedzy. Dziś gdy zajmuje się fotografią (dodatkowe źródło utrzymania ale przede wszystkim hobby z pasji) nadal poszukuję informacji odnośnie tego zagadnienia. Dziś ta księga już leży zakurzona na półce i nie sięgam po nią, ale jest DR5000 – tak wy jesteście dla mnie tą ogromną księgą.
A co to ?
odp: ENCYKLOPEDIA.
Tak DR-owcy jesteście encyklopedią wiedzy o fotografii.
Dziękuję, że jesteście. :)

Zdzislaw
24 maja 2016

wow co za film – faktycznie trzeba go obejrzeć kilka razy by dkoładnie to zrozumieć , bo jak na razie jedynie co zrozumiałem w pełni to to, że nie wiem nic tak naprawde – albo tak mało ,że chce się płakać :) generalnie niesamowita ilość informacji którą trzeba teraz spokojnie po woli przyswoić – dzięki za film i dzielenie się wiedzą – pozdrawiam

26 maja 2016

Dzięki jeszcze raz za film. Mnóstwo wiedzy i wyjaśnień tego co mogłem już kilka razy zauważyć ale nie do końca wiedziałem dlaczego tak się dzieje.

Grzegorz
26 maja 2016

Pamiętam kiedy jakiś trzy lata temu przez przypadek wpadłem na Wasz pierwszy film w necie ( wcześniej nie miałem jeszcze pojęcia o Waszym istnieniu ) , opowiadaliście w nim o sobie , o Waszej pasji i sposobie na życie . Oglądałem go wielokrotnie , na mojej skórze zawsze pojawiała się gęsia skórka , a ciało przechodziły przyjemne dreszcze . Były to moje początki zabawy z fotografią a ten film niesamowicie mnie zmotywował . ” Władca barw ” daje ogromną wiedzę , ale też upewnił mnie w tym co już wcześniej udało mi się samemu zaobserwować . Uwielbiam Was DRy , i życzę jak największych sukcesów :)

27 maja 2016

Nie podoba mi się jedno, że ci którzy przegapili możliwość wykupienia subskrypcji nie mają już tej możliwości. Moim zdaniem jest to głęboko krzywdzące i nie korzystne dla żadnej ze stron.

DR5000.com
27 maja 2016

Przegapić to można zakończnie aukcji na Allegro, albo tanie bilety do Paryża w Ryanairze. Nasza sprzedaż trwała 32 dni i była całkowicie nieograczniona. Przez ten czas, dwa razy w tygodniu przypominaliśmy na Facebooku, kilkukrotnie na Instagramie oraz osobnym filmem na Youtubie. Zamieściliśmy 3 wpisy na blogu. Film jest dla tych, którzy udzielili nam pomocy, gdy jej potrzebowaliśmy i pomogli nam go stworzyć „Władcę”. A ktoś, kto wpada do nas raz na pół roku…coż, sam sobie jest winny.

30 maja 2016

Mój błąd że nie polubiłem waszego fanpage na fb :( Instagrama nie mam a youtuba rzadko oglądam. Ok rozumiem, mój błąd moja strata.

ARek
27 maja 2016

Dzięki wielkie za film. W końcu się doczekałem … :-) Mam teraz takie pytanie, niby na filmie to jest ale chcę się upewnić. Jak tworzycie dual illuminant w DNG Profile Editor? Otwieracie plik w świetle dziennym tworzycie tabelę 6500 potem otwieracie plik z żarowym i tworzycie tabelę 2850 i dajecie na zapisanie profilu? Tworzy się on wtedy automatycznie jako dualilluminant? Pozdrawiam i czekam na więcej i więcej …
p.s. Widziałem dzisiaj wasze zdjęcia w „Pytaniu Na Śniadanie” :-)

JaRek
27 maja 2016

ARek – google nie boli: https://www.youtube.com/watch?v=mFK3NFUL7ww
DR5000 nie odkrywa tu żadnej wiedzy tajemnej przed Wami. To wszystko zostało już powiedziane w sieci.

ARek
28 maja 2016

Nie chcę być niegrzeczny ale trzeba czytać ze zrozumieniem. Chodziło mi o DNG Profile Editor a nie Color Checker Passport soft. Wyniki z obu są jak dzień do nocy i nikt nie pisze o tajemnej wiedzy. Kto pyta nie błądzi.

Krzyś
21 czerwca 2016

Czy poruszyliście kiedyś kwestię robienia zdjęć w mocnym świetle kolorofonów. Jeśli tak to proszę o link – nawet płatny ;) A jeśli nie to proszę o informację jak już poruszycie tę kwestię.. publicznie :)

Mariusz
19 kwietnia 2019

Mam pytanie odnośnie Waszego wideo „Władca barw” i określeń, że nie obrabiacie zdjęć i że podkręcacie zazwyczaj kolory i podnosicie kontrast. Rozumiem z tego, że robicie te rzeczy bezpośrednio w profilu kolorystycznym .dcp za pomocą Adobe Profile Editor. Jeśli tak, to w jaki sposób podnosicie tam nasycenie kolorów? Czy przy każdym profilowaniu color checkera ręcznie wybieracie kolory z utworzonej palety i o stałą wartość (jaką?) podnosicie nasycenie? Czy może globalnie do wszystkich kolorów korzystacie z edycji krzywej i podnosicie kontrast w ten sposób? Jeśli tak, to ma to również wpływ na kolor samej skóry. Czy korygujecie go potem jakoś? Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *