fearless wedding photographer ispwp wedding photographer ispwp wedding photographer
dr5000.com, logo

Jesteśmy rodzeństwem, które poza więzami krwi
połączyła ogromna pasja, zawód i wspólne cele.

Szkolimy » Filmy o fotografii
9 sierpnia 2013
24 sierpnia 2019
Rafał Krasa

Filmów zapowiedź

Szanowni, Moi Drodzy, Kochani!

Otóż kilka tygodni temu, na fejsbuku DR5000 pojawiła się informacja „Filmujemy”. Ja ją tam wrzuciłem. I tak, to prawda, kręcimy filmy, ale z nimi jest taki problem, że one tkwią w tych wszystkich przepisach, umowach, procedurach i, generalnie, nie możemy ich na razie pokazać. Nie wiem czy kiedykolwiek będziemy mogli je pokazywać. Ale mamy ten sprzęt, potrafimy go już włączyć, więc chcemy robić z tego jakiś użytek, kręcić filmy. Ale o czym? O wacie? O ogórkach? Nie! O fotografii.

Fotografia przeorała nas straszliwie. Przez parę lat pracy popełniliśmy niezliczoną ilość błędów, kupiliśmy masę beznadziejnego sprzętu i tymi filmami chcielibyśmy Was przed tym wszystkim uchronić. Opowiedzieć co kupować i jak tego używać. Pierwszy film będzie o obróbce zdjęć. O nieobróbce zdjęć. O tym, że to zdjęcie wykonaliśmy aparatem, bez użycia komputera.

Czy będą kolejne odcinki? To wszystko zależy od tego jakim echem odbije się ten pierwszy film. Jeśli po jego publikacji na naszym fejsbuku pojawią się nowe lajki, na jutubie pojawią się nowe subskrypcje, to oczywiście – będziemy czuli, że to potrzebne i będzie chciało nam się kręcić. A mamy do powiedzenia sporo. O technikach fotograficznych, o sprzęcie. Bynajmniej nie jesteśmy jakieś guru fotograficzne, ale jeśli podobają Ci się nasze zdjęcia to z tych filmów dowiesz w jaki sposób je robimy.

Pierwszy film będzie dużo mniej debilny niż to co się tutaj dzieje. Będzie o temacie dość kontrowersyjnym, o tym, że nie obrabiamy zdjęć. Będziemy chcieli się uwiarygodnić – pokażę jak pracuję na sesji z aparatem, z całą resztą sprzętu, jak obrabiam zdjęcia na zdjęciach. A na koniec tego wszystkiego dam możliwość ściągnięcia pliku raw, NEFa z naszego Nikona, tak aby każdy mógł sobie go otworzyć i stwierdzić, że faktycznie nie ściemniam :)

Film pojawi się za trzy dni. A co będzie dalej? Zobaczymy. Przyszłość tej inicjatywy jest w Waszych rękach.

W razie problemów, film jest tu: http://www.youtube.com/watch?v=9lrwAP-gvkY&hd=1

Podobne wpisy:
fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, „Błysk wyzwolony”Filmy o fotografii26 listopada 201824 sierpnia 2019DR5000.com

„Błysk wyzwolony”

„Błysk wyzwolony” to kontynuacja filmu „Źródła błysku”, a ten odcinek poświęcony jest wyzwalaniu błysku. Każdy błysk musi zostać jakoś wyzwolony, najlepiej w odpowiednim miejscu, z odpowiedniej odległości i zawsze. W różnych warunkach sprawdzają się różne rozwiązania i opowiadamy o nich wszystkich. Również w kliniczny sposób, wciąż bez nawiązania do pracy ze światłem błyskowym. Jak działają, kiedy działają i co potrafią, a czego nie potrafią. My przez pierwsze prawie 3 lata pracy nie byliśmy w stanie dobrać niezawodnego i sprawnego systemu wyzwalania, aż do momentu, gdy wyłożyliśmy na stół plik pieniędzy i kupiliśmy sobie na raz prawie wszystkie modele jakie były (...).

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Pol’and’Rock!Filmy o fotografii5 sierpnia 201824 sierpnia 2019Rafał Krasa

Pol’and’Rock!

Woodstock, Woodstock i po Pol’and’Rocku! Woodstocku już nie ma, ale to wciąż najbardziej żywa, najcudowniejsza i jedna z największych imprez na całym świecie! I choć bardzo, bardzo chcieliśmy tam być, ostatecznie nie było nas na tegorocznym Woodstocku Pol’and’Rocku. To złe wieści.

Są jednak też dobre :) Jest nam smutno, może wręcz przykro, że nie było nas na festiwalu, postanowiliśmy więc festiwal sprowadzić na nasz kanał. Od teraz „Czas relasku” staje się filmem ogólnodostępnym dla każdego i każdy, o dowolnej porze roku będzie mógł wrócić na Woodstock i zobaczy jak od zaplecza powstali „Ludzie Woodstocku” oraz „Ludzie Woodstocku 2”. (...).

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Wielka przeprowadzkaFilmy o fotografii18 lipca 201824 sierpnia 2019DR5000.com

Wielka przeprowadzka

Szanowni, Nasi Drodzy, Kochani!

Ogłaszamy wielką przeprowadzkę! A wręcz migrację! Od teraz wszystkie filmy płatne będą pojawiały się na naszym profilu na Vimeo. Absolutnie nie zamykamy kanału na Youtubie, Youtube pozostaje naszą podstawową platformą i nadal będziemy publikowali tam filmy, ale nie będą to filmy płatne. Te właśnie przenieśliśmy na Vimeo.

Bez obaw, każdy kto wykupił subskrypcję na Youtubie, będzie mógł bezpłatnie przetransferować wszystkie swoje zakupy do Vimeo. Przygotowaliśmy w tym celu specjalny formularz, a cała procedura opisana jest w dziale „Pytania i odpowiedzi”. Z czasem, pewnie z końcem roku filmy płatne całkowicie znikną z Youtuba, ale już (...).

2 komentarzy

AgaS
27 października 2013

jestem zakochana w Waszych pracach! możliwość podglądnięcia Waszego warsztatu to jak spełnienie marzeń :) myśleliście o może kursach fotografii? nie mogę się doczekać kolejnych filmów!

dr5000
27 października 2013

Bardzo dziękujemy! Nie mamy w planach kursów, postaramy się w filmach powiedzieć wszystko co wiemy ;) Kolejny film już tuż, tuż, kończymy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *