fearless wedding photographer ispwp wedding photographer ispwp wedding photographer
dr5000.com, logo

Jesteśmy rodzeństwem, które poza więzami krwi
połączyła ogromna pasja, zawód i wspólne cele.

Aktualności
9 sierpnia 2013
29 października 2017
Rafał Krasa

Filmów zapowiedź

Szanowni, Moi Drodzy, Kochani!

Otóż kilka tygodni temu, na fejsbuku DR5000 pojawiła się informacja „Filmujemy”. Ja ją tam wrzuciłem. I tak, to prawda, kręcimy filmy, ale z nimi jest taki problem, że one tkwią w tych wszystkich przepisach, umowach, procedurach i, generalnie, nie możemy ich na razie pokazać. Nie wiem czy kiedykolwiek będziemy mogli je pokazywać. Ale mamy ten sprzęt, potrafimy go już włączyć, więc chcemy robić z tego jakiś użytek, kręcić filmy. Ale o czym? O wacie? O ogórkach? Nie! O fotografii.

Fotografia przeorała nas straszliwie. Przez parę lat pracy popełniliśmy niezliczoną ilość błędów, kupiliśmy masę beznadziejnego sprzętu i tymi filmami chcielibyśmy Was przed tym wszystkim uchronić. Opowiedzieć co kupować i jak tego używać. Pierwszy film będzie o obróbce zdjęć. O nieobróbce zdjęć. O tym, że to zdjęcie wykonaliśmy aparatem, bez użycia komputera.

Czy będą kolejne odcinki? To wszystko zależy od tego jakim echem odbije się ten pierwszy film. Jeśli po jego publikacji na naszym fejsbuku pojawią się nowe lajki, na jutubie pojawią się nowe subskrypcje, to oczywiście – będziemy czuli, że to potrzebne i będzie chciało nam się kręcić. A mamy do powiedzenia sporo. O technikach fotograficznych, o sprzęcie. Bynajmniej nie jesteśmy jakieś guru fotograficzne, ale jeśli podobają Ci się nasze zdjęcia to z tych filmów dowiesz w jaki sposób je robimy.

Pierwszy film będzie dużo mniej debilny niż to co się tutaj dzieje. Będzie o temacie dość kontrowersyjnym, o tym, że nie obrabiamy zdjęć. Będziemy chcieli się uwiarygodnić – pokażę jak pracuję na sesji z aparatem, z całą resztą sprzętu, jak obrabiam zdjęcia na zdjęciach. A na koniec tego wszystkiego dam możliwość ściągnięcia pliku raw, NEFa z naszego Nikona, tak aby każdy mógł sobie go otworzyć i stwierdzić, że faktycznie nie ściemniam :)

Film pojawi się za trzy dni. A co będzie dalej? Zobaczymy. Przyszłość tej inicjatywy jest w Waszych rękach.

W razie problemów, film jest tu: http://www.youtube.com/watch?v=9lrwAP-gvkY&hd=1

Podobne wpisy:
fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Polecamy. Was!Aktualności11 sierpnia 201814 sierpnia 2018Rafał Krasa

Polecamy. Was!

Szanowni, Nasi Drodzy, Kochani!

Jak każdy fotograf ślubny, praktycznie każdego dnia otrzymujemy pytania odnośnie „terminów ślubnych”, a że nasz kalendarz nie jest z gumy zwykle odpowiadamy, że w podanym terminie jesteśmy niedostępni. I dotychczas w tym miejscu kończyła się nasza komunikacja z klientem, a my nigdy nie potrafiliśmy jej ładnie podsumować. „Życzymy, aby kolejny fotograf, do którego Pani/Pan napisze, miał wolny termin?” Katastrofa. Chcemy to zmienić!

Chcemy przygotować listę fotografów, których będziemy mogli polecać klientom, z którymi nie jesteśmy w stanie podjąć współpracy. Chcemy, aby na liście byli wyłącznie fotografowie, którzy po pierwsze na tej liście chcą się znaleźć, (...).

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Koniec świataAktualności5 grudnia 20174 marca 2018Rafał Krasa

Koniec świata

Szanowni, Nasi Drodzy, Kochani!

Po publikacji filmu „Film cyfrowy” okazało się, że „świat już nigdy nie będzie taki sam”. Cały ten patos jest przesadzony, nie jesteśmy jakimiś influencerami. Nic się nie skończyło, a jedynie zaczęło coś nowego!

Wybaczcie nam, że nie odpowiadamy na wszystkie komentarze. Ten film miał pełnić rolę informacyjną, powstał po to, aby przede wszystkim pokazać zdjęcia analogowe, o które nie przestawaliście pytać oraz miał ostrzec o nowych kolorach. Nie był to nasz głos w dyskusji, a jedynie informacja i nie zrozumcie nas źle, ale nie chcemy uczestniczyć w tej dyskusji, jest niekonstruktywna i byłaby głucha z (...).

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Wszystko nowe!Aktualności30 października 20172 listopada 2017Rafał Krasa

Wszystko nowe!

No prawie. Mamy nowe logo, nową stronę, ale przede wszystkim jesteśmy, jak to się mówi, zrestrukturyzowani. Po kolei.

Dawno już temu doszliśmy do wniosku, że DR5000 w zasadzie nie robi już zdjęć. Oczywiście nadal fotografujemy, filmujemy, czasem podróżujemy, ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Ogrom naszej bieżącej pracy to praca biurowa, organizacja zdjęć, transportowanie się, pisanie scenariuszy, projektowanie, planowanie. Warszawiak powiedziałby, że jesteśmy „kreatywni”. My na to mówimy „proza życia” i proporcjonalnie do prozy, praca z aparatem zajmuje nam tylko ułamek czasu pracy w ogóle.

I zrobił się bałagan. Bo już nikt nie wiedział o co chodzi, a zwłaszcza (...).

2 komentarzy

AgaS
27 października 2013

jestem zakochana w Waszych pracach! możliwość podglądnięcia Waszego warsztatu to jak spełnienie marzeń :) myśleliście o może kursach fotografii? nie mogę się doczekać kolejnych filmów!

dr5000
27 października 2013

Bardzo dziękujemy! Nie mamy w planach kursów, postaramy się w filmach powiedzieć wszystko co wiemy ;) Kolejny film już tuż, tuż, kończymy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *