fearless wedding photographer ispwp wedding photographer ispwp wedding photographer
dr5000.com, logo

Jesteśmy rodzeństwem, które poza więzami krwi
połączyła ogromna pasja, zawód i wspólne cele.

Szkolimy » Filmy o fotografii
11 października 2017
24 sierpnia 2019
Rafał Krasa

„Źródła błysku”

archiwizacja danych„Źródła błysku” to początek serii filmów o świetle błyskowym. Ma to być 5 odcinków (choć ilość nie jest ostateczna, może zmieścimy się w czterech), które szeroko i dogłębnie przedstawią nasz warsztat pracy ze światłem. Chcielibyśmy, aby wyszła z tego encyklopedia! Zaczynamy od lamp błyskowych i opowiadamy o tym w taki kliniczny sposób, bez nawiązywania do pracy ze światłem błyskowym. Mówimy o samych urządzeniach. Wszystko co zostało powiedziane w pierwszym odcinku, będzie wykorzystywane w kolejnych, a gdy dojdziemy do ostatnie odcinka z serii, ten będzie chyba najbardziej fundamentalnym. Bo fundamentem światła, są lampy! Jak zwykle – dobrego seansu! ;)

Uprzedzając powódź maili na naszej skrzynce, odpowiedzi na wszelkie pytania lub wątpliwości dotyczące dostępu do filmu znajdują się w sklepie, w dziale „Pytania i odpowiedzi”..

Link do sklepu:
Wykup subskrypcję filmu na sklep.dr5000.com

Link bezpośredni dla subskrybentów: https://vimeo.com/dr5000com/zrodla-blysku/

Wpis: „Źródła błysku”

Pytania i odpowiedzi

Jeśli masz problem z zakupem, dostępem do filmu lub nie wiesz jak działa sprzedaż, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdzie w sklepie, w dziale „Pytania i odpowiedzi”.

Na wiele pytań odpowiada również film „Lepsze czasy”

Podobne wpisy:
fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, „Sony A7 III bez tajemnic”Filmy o fotografii8 marca 20208 marca 2020DR5000.com

„Sony A7 III bez tajemnic”

„Sony A7 III bez tajemnic” to 108 minut informacji, tricków oraz naszych ustawień i rozwiązań w pracy z aparatem Sony A7 III. Przez niespełna 2 godziny zaglądam do każdej pozycji w menu, opowiadam o każdej funkcji, włączam ją i wyłączam, tłumaczę technologie jakie za tym wszystkim stoją, a wreszcie opowiadam o konsekwencjach wprowadzania poszczególych ustawień i pokazuję nasze ustawienia. Jeśli Sony A7 III wciąż stanowi dla Ciebie Enigmę, wciąż zaskakują Cię ostrzeżenia, komunikaty i wciąż okazuje się, że nie wiadomo dlaczego funkcja w menu, której potrzebujesz jest niedostępna, to film, który koniecznie musisz zobaczyć. To instrukcja obsługi, z przykładami, omówieniami, (...).

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, „Błysk wyzwolony”Filmy o fotografii26 listopada 201824 sierpnia 2019DR5000.com

„Błysk wyzwolony”

„Błysk wyzwolony” to kontynuacja filmu „Źródła błysku”, a ten odcinek poświęcony jest wyzwalaniu błysku. Każdy błysk musi zostać jakoś wyzwolony, najlepiej w odpowiednim miejscu, z odpowiedniej odległości i zawsze. W różnych warunkach sprawdzają się różne rozwiązania i opowiadamy o nich wszystkich. Również w kliniczny sposób, wciąż bez nawiązania do pracy ze światłem błyskowym. Jak działają, kiedy działają i co potrafią, a czego nie potrafią. My przez pierwsze prawie 3 lata pracy nie byliśmy w stanie dobrać niezawodnego i sprawnego systemu wyzwalania, aż do momentu, gdy wyłożyliśmy na stół plik pieniędzy i kupiliśmy sobie na raz prawie wszystkie modele jakie były (...).

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Pol’and’Rock!Filmy o fotografii5 sierpnia 201816 lutego 2020Rafał Krasa

Pol’and’Rock!

Woodstock, Woodstock i po Pol’and’Rocku! Woodstocku już nie ma, ale to wciąż najbardziej żywa, najcudowniejsza i jedna z największych imprez na całym świecie! I choć bardzo, bardzo chcieliśmy tam być, ostatecznie nie było nas na tegorocznym Woodstocku Pol’and’Rocku. To złe wieści.

Są jednak też dobre :) Jest nam smutno, może wręcz przykro, że nie było nas na festiwalu, postanowiliśmy więc festiwal sprowadzić na nasz kanał. Od teraz „Czas relasku” staje się filmem ogólnodostępnym dla każdego i każdy, o dowolnej porze roku będzie mógł wrócić na Woodstock i zobaczy jak od zaplecza powstali „Ludzie Woodstocku” oraz „Ludzie Woodstocku 2”. (...).

11 komentarzy

11 października 2017

Jak zwykle obrzydliwie profesjonalni-zabawni-kompetentni. Już sie nie mogę doczekać na kolejną cześć.
PS. Wasz d750 sprawuje sie super :-)

Grzegorz
11 października 2017

Kolejny dynamiczny i profesjonalny film , w takim luźnym amerykańskim stylu 😉, świetnie się to ogląda . Żałuje tylko ze moja nauka fotografi nie rozpoczęła się nieco później , pozwoliło by mi to zaoszczędzić pieniądze i setki godzin kopania w necie ,bo DRy podają wszystko na tacy za jedyne 19,99 😉. Mimo wszystko każdy wasz film jeszcze wiele mnie uczy .
Pozdrawiam 🙂

Bart
12 października 2017

Mnie też urzeka ten Wasz luz i dystans do rzeczywistości. Jak z tym dyfuzorem i bez dyfuzora :) Najmocniejszy punkt to wykresy ułamków mocy lamp i porównanie mocy Speed Light’a i lampy studyjnej. Bardzo mi to otworzyło oczy. Fajny konsekwentny film!

20 października 2017

Za Waszą namową zakupiłem Atlasa 600 TTL i to były ostatnio najrozsądniej wydane pieniądze…

Jonybravo
26 października 2017

Film swietny,kiedy nastepny odcinek?P.S czy nieraz wyzwalacie lampy na salach weselnych?

17 stycznia 2018

Jak zawsze super zagłębienie się w temat i świetna baza do dalszej edukacji :D. Mam pytanie czy kolejne filmy z serii o błyskaniu będą w osobnych przedsprzedaży czy zakupując pierwszy odcinek jest jednoznaczne z zakupem całej serii ?

Konrad
10 lutego 2018

Nie wiem może coś przegapiłem, ale kiedy można sie spodziewać kolejnych odcinków o świeceniu i błyskaniu. Strasznie długo trwa ta cisza.

DR5000.com
14 lutego 2018

Kolejne filmy powstaną jak zbierzemy materiały. Aktualnie bardzo intensywnie pracujemy nad warsztatami i to jest naszym priorytetem.

Maciek
22 lutego 2018

Bardzo, bardzo lubię Wasze zdjęcia i dajecie ogromną inspirację i motywację do doskonalenia się i fotografowania w ogóle :-)

Mam pytanie – czy Reporter 360 TTL poprzez NavigatorX obsługuje różne systemy w TTL? Pytam, bo na filmiku widać Reportera TTL w wersji Canon i wyzwalacze w wersji Nikona. Z tego co znalazłem w internetach, to Atlas TTL jest wspólny dla różnych systemów, nie znalazłem natomiast informacji czy Reporter TTL również będzie działał w ten sposób. Oczywiście stopka będzie niekompatybilna, ale czy w takim przypadku zdalnie zadziała TTL? Z góry dziękuję za odpowiedź :-)

DR5000.com
22 lutego 2018

Odpowiedź brzmi: tak, jest dokładnie tak jak piszesz ;) Dzięki! :D

Maciek
23 lutego 2018

Dziękuję bardzo!

To niesamowite, że Wasze filmy to teoretycznie wiedza ogólnie dostępna, ale w Waszym ujęciu wszystko staje się odkrywcze i potrafi otworzyć oczy na oczywiste oczywistości. Po prostu konkret i doświadczenie, a nie teoretyzowanie o rzeczach, których się nigdy nie robiło :-) Ja również czekam na kolejną porcję zdjęć i filmów :-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *