fearless wedding photographer ispwp wedding photographer ispwp wedding photographer
dr5000.com, logo

Jesteśmy rodzeństwem, które poza więzami krwi
połączyła ogromna pasja, zawód i wspólne cele.

Szkolimy » Filmy o fotografii
11 października 2017
24 sierpnia 2019
Rafał Krasa

„Źródła błysku”

archiwizacja danych„Źródła błysku” to początek serii filmów o świetle błyskowym. Ma to być 5 odcinków (choć ilość nie jest ostateczna, może zmieścimy się w czterech), które szeroko i dogłębnie przedstawią nasz warsztat pracy ze światłem. Chcielibyśmy, aby wyszła z tego encyklopedia! Zaczynamy od lamp błyskowych i opowiadamy o tym w taki kliniczny sposób, bez nawiązywania do pracy ze światłem błyskowym. Mówimy o samych urządzeniach. Wszystko co zostało powiedziane w pierwszym odcinku, będzie wykorzystywane w kolejnych, a gdy dojdziemy do ostatnie odcinka z serii, ten będzie chyba najbardziej fundamentalnym. Bo fundamentem światła, są lampy! Jak zwykle – dobrego seansu! ;)

Uprzedzając powódź maili na naszej skrzynce, odpowiedzi na wszelkie pytania lub wątpliwości dotyczące dostępu do filmu znajdują się w sklepie, w dziale „Pytania i odpowiedzi”..

Link do sklepu:
Wykup subskrypcję filmu na sklep.dr5000.com

Link bezpośredni dla subskrybentów: https://vimeo.com/dr5000com/zrodla-blysku/

Wpis: „Źródła błysku”

Pytania i odpowiedzi

Jeśli masz problem z zakupem, dostępem do filmu lub nie wiesz jak działa sprzedaż, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdzie w sklepie, w dziale „Pytania i odpowiedzi”.

Na wiele pytań odpowiada również film „Lepsze czasy”

Podobne wpisy:
fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, „Błysk wyzwolony”Filmy o fotografii26 listopada 201824 sierpnia 2019DR5000.com

„Błysk wyzwolony”

„Błysk wyzwolony” to kontynuacja filmu „Źródła błysku”, a ten odcinek poświęcony jest wyzwalaniu błysku. Każdy błysk musi zostać jakoś wyzwolony, najlepiej w odpowiednim miejscu, z odpowiedniej odległości i zawsze. W różnych warunkach sprawdzają się różne rozwiązania i opowiadamy o nich wszystkich. Również w kliniczny sposób, wciąż bez nawiązania do pracy ze światłem błyskowym. Jak działają, kiedy działają i co potrafią, a czego nie potrafią. My przez pierwsze prawie 3 lata pracy nie byliśmy w stanie dobrać niezawodnego i sprawnego systemu wyzwalania, aż do momentu, gdy wyłożyliśmy na stół plik pieniędzy i kupiliśmy sobie na raz prawie wszystkie modele jakie były (...).

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Pol’and’Rock!Filmy o fotografii5 sierpnia 201816 lutego 2020Rafał Krasa

Pol’and’Rock!

Woodstock, Woodstock i po Pol’and’Rocku! Woodstocku już nie ma, ale to wciąż najbardziej żywa, najcudowniejsza i jedna z największych imprez na całym świecie! I choć bardzo, bardzo chcieliśmy tam być, ostatecznie nie było nas na tegorocznym Woodstocku Pol’and’Rocku. To złe wieści.

Są jednak też dobre :) Jest nam smutno, może wręcz przykro, że nie było nas na festiwalu, postanowiliśmy więc festiwal sprowadzić na nasz kanał. Od teraz „Czas relasku” staje się filmem ogólnodostępnym dla każdego i każdy, o dowolnej porze roku będzie mógł wrócić na Woodstock i zobaczy jak od zaplecza powstali „Ludzie Woodstocku” oraz „Ludzie Woodstocku 2”. (...).

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Wielka przeprowadzkaFilmy o fotografii18 lipca 201824 sierpnia 2019DR5000.com

Wielka przeprowadzka

Szanowni, Nasi Drodzy, Kochani!

Ogłaszamy wielką przeprowadzkę! A wręcz migrację! Od teraz wszystkie filmy płatne będą pojawiały się na naszym profilu na Vimeo. Absolutnie nie zamykamy kanału na Youtubie, Youtube pozostaje naszą podstawową platformą i nadal będziemy publikowali tam filmy, ale nie będą to filmy płatne. Te właśnie przenieśliśmy na Vimeo.

Bez obaw, każdy kto wykupił subskrypcję na Youtubie, będzie mógł bezpłatnie przetransferować wszystkie swoje zakupy do Vimeo. Przygotowaliśmy w tym celu specjalny formularz, a cała procedura opisana jest w dziale „Pytania i odpowiedzi”. Z czasem, pewnie z końcem roku filmy płatne całkowicie znikną z Youtuba, ale już (...).

11 komentarzy

11 października 2017

Jak zwykle obrzydliwie profesjonalni-zabawni-kompetentni. Już sie nie mogę doczekać na kolejną cześć.
PS. Wasz d750 sprawuje sie super :-)

Grzegorz
11 października 2017

Kolejny dynamiczny i profesjonalny film , w takim luźnym amerykańskim stylu 😉, świetnie się to ogląda . Żałuje tylko ze moja nauka fotografi nie rozpoczęła się nieco później , pozwoliło by mi to zaoszczędzić pieniądze i setki godzin kopania w necie ,bo DRy podają wszystko na tacy za jedyne 19,99 😉. Mimo wszystko każdy wasz film jeszcze wiele mnie uczy .
Pozdrawiam 🙂

Bart
12 października 2017

Mnie też urzeka ten Wasz luz i dystans do rzeczywistości. Jak z tym dyfuzorem i bez dyfuzora :) Najmocniejszy punkt to wykresy ułamków mocy lamp i porównanie mocy Speed Light’a i lampy studyjnej. Bardzo mi to otworzyło oczy. Fajny konsekwentny film!

20 października 2017

Za Waszą namową zakupiłem Atlasa 600 TTL i to były ostatnio najrozsądniej wydane pieniądze…

Jonybravo
26 października 2017

Film swietny,kiedy nastepny odcinek?P.S czy nieraz wyzwalacie lampy na salach weselnych?

17 stycznia 2018

Jak zawsze super zagłębienie się w temat i świetna baza do dalszej edukacji :D. Mam pytanie czy kolejne filmy z serii o błyskaniu będą w osobnych przedsprzedaży czy zakupując pierwszy odcinek jest jednoznaczne z zakupem całej serii ?

Konrad
10 lutego 2018

Nie wiem może coś przegapiłem, ale kiedy można sie spodziewać kolejnych odcinków o świeceniu i błyskaniu. Strasznie długo trwa ta cisza.

DR5000.com
14 lutego 2018

Kolejne filmy powstaną jak zbierzemy materiały. Aktualnie bardzo intensywnie pracujemy nad warsztatami i to jest naszym priorytetem.

Maciek
22 lutego 2018

Bardzo, bardzo lubię Wasze zdjęcia i dajecie ogromną inspirację i motywację do doskonalenia się i fotografowania w ogóle :-)

Mam pytanie – czy Reporter 360 TTL poprzez NavigatorX obsługuje różne systemy w TTL? Pytam, bo na filmiku widać Reportera TTL w wersji Canon i wyzwalacze w wersji Nikona. Z tego co znalazłem w internetach, to Atlas TTL jest wspólny dla różnych systemów, nie znalazłem natomiast informacji czy Reporter TTL również będzie działał w ten sposób. Oczywiście stopka będzie niekompatybilna, ale czy w takim przypadku zdalnie zadziała TTL? Z góry dziękuję za odpowiedź :-)

DR5000.com
22 lutego 2018

Odpowiedź brzmi: tak, jest dokładnie tak jak piszesz ;) Dzięki! :D

Maciek
23 lutego 2018

Dziękuję bardzo!

To niesamowite, że Wasze filmy to teoretycznie wiedza ogólnie dostępna, ale w Waszym ujęciu wszystko staje się odkrywcze i potrafi otworzyć oczy na oczywiste oczywistości. Po prostu konkret i doświadczenie, a nie teoretyzowanie o rzeczach, których się nigdy nie robiło :-) Ja również czekam na kolejną porcję zdjęć i filmów :-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *