dr5000.com, logo

Jesteśmy rodzeństwem, które poza więzami krwi
połączyła ogromna pasja, zawód i wspólne cele.

Szkolimy » Płatne filmy o fotografii
11 października 2017
9 marca 2018
Rafał Krasa

„Źródła błysku”

archiwizacja danych„Źródła błysku” to początek serii filmów o świetle błyskowym. Ma to być 5 odcinków (choć ilość nie jest ostateczna, może zmieścimy się w czterech), które szeroko i dogłębnie przedstawią nasz warsztat pracy ze światłem. Chcielibyśmy, aby wyszła z tego encyklopedia! Zaczynamy od lamp błyskowych i opowiadamy o tym w taki kliniczny sposób, bez nawiązywania do pracy ze światłem błyskowym. Mówimy o samych urządzeniach. Wszystko co zostało powiedziane w pierwszym odcinku, będzie wykorzystywane w kolejnych, a gdy dojdziemy do ostatnie odcinka z serii, ten będzie chyba najbardziej fundamentalnym. Bo fundamentem światła, są lampy! Jak zwykle – dobrego seansu! ;)

Uprzedzając powódź maili na naszej skrzynce, odpowiedzi na wszelkie pytania lub wątpliwości dotyczące dostępu do filmu znajdują się w sklepie, w dziale „Pytania i odpowiedzi”..

Link do sklepu:
Wykup subskrypcję filmu na sklep.dr5000.com

Linki bezpośrednie dla subskrybentów:
http://youtu.be/mZLxfXmMd8M
http://youtu.be/pI0MquVR1as

Wpis: „Źródła błysku”

Pytania i odpowiedzi

Jeśli masz problem z zakupem, dostępem do filmu lub nie wiesz jak działa sprzedaż, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdzie w sklepie, w dziale „Pytania i odpowiedzi”.

Na wiele pytań odpowiada również film „Lepsze czasy”

Podobne wpisy:
fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, „Błysk wyzwolony” (zapowiedź)Płatne filmy o fotografii13 kwietnia 201827 maja 2018Rafał Krasa

„Błysk wyzwolony” (zapowiedź)

Szanowni, Moi Drodzy, Kochani!

Ogłaszam kolejną zbiórkę! Chyba nikogo nie zaskoczę, będzie to kontynuacja tematu błysku, a ten odcinek poświęcę wyzwalaniu błysku. Każdy błysk musi zostać jakoś wyzwolony, najlepiej w odpowiednim miejscu, z odpowiedniej odległości i _zawsze_. W różnych warunkach sprawdzają się różne rozwiązania i opowiem o nich wszystkich. Również w kliniczny sposób, wciąż bez nawiązania do pracy ze światłem błyskowym. Jak działają, kiedy działają i co potrafią, a czego nie potrafią. My przez pierwsze prawie 3 lata pracy nie byliśmy w stanie dobrać niezawodnego i sprawnego systemu wyzwalania, aż do momentu, gdy wyłożyliśmy na stół plik pieniędzy i kupiliśmy (...).

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, „Zapisz jako…”Płatne filmy o fotografii7 maja 20179 marca 2018Rafał Krasa

„Zapisz jako…”

Tym razem opowiadamy o danych cyfrowych. Opowiadamy o rodzaju danych, o nośnikach danych, o sposobach i procedurach, które od lat skutecznie zabezpieczają efekty naszej pracy. Niestety skuteczna archiwizacja jest nieco bardziej skomplikowana niż „wrzucić pliki na zewnętrzną macierz RAID”, ale skoro my sobie z tym poradziliśmy, to poradzi sobie każdy! Uprzedzając powódź maili na naszej skrzynce, odpowiedzi na wszelkie pytania lub wątpliwości dotyczące dostępu do filmu będziemy zamieszczali poniżej, pod filmem, w formie FAQ. Dobrego seansu ;)

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, „Władca barw”Płatne filmy o fotografii23 maja 201617 lipca 2018Rafał Krasa

„Władca barw”

A film? Hm…nie przyzwyczajajcie się jednak do tak długich odcinków. To był wyjątkowy temat i wyjątkowa okazja, ale to było też wyjątkowo dużo pracy i w przyszłości będziemy ograniczali się do bardziej „lekko strawnych” odcinków, maksymalnie 30 minutowych. Choć i tak zrobiliśmy wiele, aby „Władca barw” był możliwie jak najbardziej przystępnym filmem. Każde jedno zdanie jest tu ważne, oglądajcie więc w skupieniu, ze zrozumieniem i do skutku.

11 komentarzy

11 października 2017

Jak zwykle obrzydliwie profesjonalni-zabawni-kompetentni. Już sie nie mogę doczekać na kolejną cześć.
PS. Wasz d750 sprawuje sie super :-)

Grzegorz
11 października 2017

Kolejny dynamiczny i profesjonalny film , w takim luźnym amerykańskim stylu 😉, świetnie się to ogląda . Żałuje tylko ze moja nauka fotografi nie rozpoczęła się nieco później , pozwoliło by mi to zaoszczędzić pieniądze i setki godzin kopania w necie ,bo DRy podają wszystko na tacy za jedyne 19,99 😉. Mimo wszystko każdy wasz film jeszcze wiele mnie uczy .
Pozdrawiam 🙂

Bart
12 października 2017

Mnie też urzeka ten Wasz luz i dystans do rzeczywistości. Jak z tym dyfuzorem i bez dyfuzora :) Najmocniejszy punkt to wykresy ułamków mocy lamp i porównanie mocy Speed Light’a i lampy studyjnej. Bardzo mi to otworzyło oczy. Fajny konsekwentny film!

20 października 2017

Za Waszą namową zakupiłem Atlasa 600 TTL i to były ostatnio najrozsądniej wydane pieniądze…

Jonybravo
26 października 2017

Film swietny,kiedy nastepny odcinek?P.S czy nieraz wyzwalacie lampy na salach weselnych?

17 stycznia 2018

Jak zawsze super zagłębienie się w temat i świetna baza do dalszej edukacji :D. Mam pytanie czy kolejne filmy z serii o błyskaniu będą w osobnych przedsprzedaży czy zakupując pierwszy odcinek jest jednoznaczne z zakupem całej serii ?

Konrad
10 lutego 2018

Nie wiem może coś przegapiłem, ale kiedy można sie spodziewać kolejnych odcinków o świeceniu i błyskaniu. Strasznie długo trwa ta cisza.

DR5000.com
14 lutego 2018

Kolejne filmy powstaną jak zbierzemy materiały. Aktualnie bardzo intensywnie pracujemy nad warsztatami i to jest naszym priorytetem.

Maciek
22 lutego 2018

Bardzo, bardzo lubię Wasze zdjęcia i dajecie ogromną inspirację i motywację do doskonalenia się i fotografowania w ogóle :-)

Mam pytanie – czy Reporter 360 TTL poprzez NavigatorX obsługuje różne systemy w TTL? Pytam, bo na filmiku widać Reportera TTL w wersji Canon i wyzwalacze w wersji Nikona. Z tego co znalazłem w internetach, to Atlas TTL jest wspólny dla różnych systemów, nie znalazłem natomiast informacji czy Reporter TTL również będzie działał w ten sposób. Oczywiście stopka będzie niekompatybilna, ale czy w takim przypadku zdalnie zadziała TTL? Z góry dziękuję za odpowiedź :-)

DR5000.com
22 lutego 2018

Odpowiedź brzmi: tak, jest dokładnie tak jak piszesz ;) Dzięki! :D

Maciek
23 lutego 2018

Dziękuję bardzo!

To niesamowite, że Wasze filmy to teoretycznie wiedza ogólnie dostępna, ale w Waszym ujęciu wszystko staje się odkrywcze i potrafi otworzyć oczy na oczywiste oczywistości. Po prostu konkret i doświadczenie, a nie teoretyzowanie o rzeczach, których się nigdy nie robiło :-) Ja również czekam na kolejną porcję zdjęć i filmów :-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *