fearless wedding photographer ispwp wedding photographer ispwp wedding photographer
dr5000.com, logo

Jesteśmy rodzeństwem, które poza więzami krwi
połączyła ogromna pasja, zawód i wspólne cele.

Eupidere
4 listopada 2015
30 kwietnia 2020
Rafał Krasa

Wysoki klucz

Po tym, jak napisały o tym praktycznie wszystkie największe polskie portale fotograficzne, nie ma już chyba ani jednego rodaka, który nie słyszał o naszej marce Eupidere. Ostatnio jednak wyszliśmy do ludzi i oprócz tematu pasków, podczas każdej rozmowy padało fundamentalne pytanie: „czy wy jeszcze robicie zdjęcia?”. Otóż tak i to więcej niż kiedykolwiek! Nie ma co jednak ukrywać, że teraz naszym priorytetowym klientem jest Eupidere.

I przy okazji właśnie tych zdjęć pracujemy inaczej, wyłącznie w oparciu o doświadczenie, całkowicie odstawiając drogi sprzęt. Wcale nie musimy wyglądać „profesjonalnie”, liczą się jedynie efekty. Wiemy, co z czym działa najlepiej, a każda oszczędność czasu to bezapelacyjny zysk. Pomyślałem, że na podstawie tych sesji może uda się mi stworzyć kilka krótkich wpisów o prostych, a jednocześnie zabójczo skutecznych rozwiązaniach fotograficznych, które stosujemy, gdy nikt nie patrzy :)

Te „animacyjne” zdjęcie na haj-ki, wykonane zostały przy użyciu wyłącznie aparatu i blendy. Gdybym zechciał, poszedłbym dalej i mógłbym zrezygnować również z blendy.


Normalnie do takiej sesji potrzebny byłby stół lub namiot bezcieniowy, statyw do aparatu i oświetlenie, również na statywach, co w najprostszej formie wymaga przynajmniej zaaranżowanego pomieszczenia lub studia, sprzętu oraz czasu na jego ustawienie. My zrobiliśmy to inaczej. Na dnie wysuszonej, akrylowej wanny ustawiliśmy aparaty naprzeciw siebie. Pierwszy pozował, drugi fotografował. Drugi podłączony był przez WiFi do telefonu, co stanowiło idealny podgląd. Dno wanny zastąpiło statyw, tło oraz odbijało światło. Od wierzchu wanna została przykryta warstwą dyfuzyjną blendy, co idealnie rozproszyło światło z sufitowych halogenów, które świecą prosto w dół ;)

Proste? Proste. I nawet nie trzeba mieć swojej wanny, wystarczy zajrzeć do sąsiada z pytaniem: „czy mogę u pana zrobić sobie kilka zdjęć w wannie?” :)

Podobne wpisy:
fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Współpraca Eupidere z MikołajemEupidere12 grudnia 201830 kwietnia 2020DR5000.com

Współpraca Eupidere z Mikołajem

Postanowiliśmy postawić na promocję poprzez współpracę. Nasz elf w piżamie swego czasu prezentował swoje wdzięki na BoredPanda, a w tym roku w ten sam sposób, korzystając z tła fotograficznego w postaci telewizora, wysłaliśmy Mikołaja w góry. W ramach barteru. Zresztą wysłaliśmy go w bardzo różne miejsca, zrobiliśmy mu wręcz wycieczkę dookoła świata, niech ma. Widok gór w tle to kadr z filmu „Wielke moce małego Aleksandra”. Zdjęcie zrealizowaliśmy na potrzeby materiałów reklamowych naszej marki Eupidere.

View this post on Instagram

Najlepsze zdjęcia powstają w skarpetkach 🧦 (...).

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Lookbook Eupidere PROEupidere5 czerwca 201730 kwietnia 2020DR5000.com

Lookbook Eupidere PRO

Z okazji wprowadzenia do sprzedaży pierwszego modelu z serii Eupidere PRO, zdecydowaliśmy się na sesję zdjęciową naszego nowego produktu. Przedstawiamy Wam dzisiaj lookbook, podczas realizacji którego byliśmy swoimi własnymi klientami, swoimi własnymi fotografami, a Diana załapała się nawet na bycie naszą własną modelką :)

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Eupidere z Olympus PolskaEupidere3 września 201730 kwietnia 2020DR5000.com

Eupidere z Olympus Polska

Te zdjęcia to mała zapowiedź współpracy jaką szykujemy razem z Olympusem. Nasze paski nie zadają się z byle kim, a PEN-F to dla nich najlepsze towarzystwo!

20 komentarzy

LCS
4 listopada 2015

Wooooooow!!!

4 listopada 2015

Genialne ! :) Skąd Wy bierzecie te pomysły :)

4 listopada 2015

Genialne w swojej prostocie :)

4 listopada 2015

No nareszcie coś nowego :) Podoba mi się taka seria sztuczek, czekamy na kolejne :)

4 listopada 2015

A pomysł z wanną zna każdy kto przerabiał packshoty :)

4 listopada 2015

hahaha, padłem!!! banalne w swej prostocie :D

4 listopada 2015

Pomysł ekstra ;-)
Szkoda tylko, że nie mam wanny :/ Mam kabinę :P

4 listopada 2015

A co do pasków nasuwa mi się tylko jedno stwierdzenie – MOŻNA? MOŻNA! – Polska marka, tak trzymać :)

4 listopada 2015

Klasa klasa klasa …pozdrawiam swoich mentorów tęsknimy za filmami :(

Szymek
4 listopada 2015

Mógłbym spytać jakiego Nikona używacie? :)
Z góry dziękuję

DR5000.com
4 listopada 2015

Tu użyliśmy tego z odchylanym wyświetlaczem. A tak ogólnie to różnych. I to odpowiedź zupełnie na poważnie ;)

4 listopada 2015

Czyżbym widział moje ulubione D750 w akcji z OMD-M1:p

Gentleman
4 listopada 2015

M5 albo M10 na bank nie M1

4 listopada 2015

Świetne! Nigdy bym na to nie wpadł…

4 listopada 2015

Ha! Też kiedyś robiłam zdjęcia w wannie, ale moja była plastikowa i nie dała takiego ładnego refleksu. Świetne zdjęcie!

Poza tym wannę jako tło odkryłam całkowicie przez przypadek, ale w końcu większość wynalazków powstaje z przypadku? ;)

renq
4 listopada 2015

Czym blenda była podświetlana od góry?

5 listopada 2015

Wszystko jest w tekście :) Halogeny.

5 listopada 2015

Haha skąd ja to znam :) najlepsza jest wanna narożna z siedziskiem, można wtedy normalnie trzymać aparat i wszystko spoko wychodzi. Powodzenia z firmą :)

Horizon
6 listopada 2015

He he – też tak pstrykam koty ;)
Polecam wszystkim!

11 stycznia 2016

Świetny pomysł!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *