fearless wedding photographer ispwp wedding photographer ispwp wedding photographer
dr5000.com, logo

Jesteśmy rodzeństwem, które poza więzami krwi
połączyła ogromna pasja, zawód i wspólne cele.

Fotografujemy » Fotografia ślubna
8 czerwca 2014
14 grudnia 2014
Diana Krasa

Wioleta i Marcin – reportaż ślubny

Czasem bywa tak, że reportaż „robi się” sam i tak było u Julii i Nuno, kiedy to naprawdę nie wiem skąd mieliśmy taką moc. Czasem bywa też tak, jak podczas reportażu Wiolety i Marcina – wszystko szło świetnie, aż w pewnym momencie zaczęliśmy gasnąć. To równia pochyła, bo kiedy raz coś pójdzie nie tak, bardzo ciężko wrócić na właściwy tor i znów pracować jak reportażysta zainspirowany. To przerażające uczucie, istna czarna dziura, wręcz paliły nam się głowy. Na taki stan rzeczy wpływ mogło mieć kilka czynników. Pałac Domaniowski jest piękny i przez to wymagający – jeśli coś jest nie tak, to z pewnością nie jest to wina wnętrz, a to presja. Do tego Wioleta i Marcin wyglądali zjawiskowo, a to już presja do kwadratu, niezwykle wyczerpująca. Na domiar złego, to był nasz drugi z rzędu, 20 godzinny dzień pracy i po prostu w pewnym momencie byliśmy wykończeni. Przerwaliśmy i zrobiliśmy 20 minutowy reset. Wszystko wróciło do normy, dociągnęliśmy do końca w zadziwiająco dobrej formie, wręcz z perspektywy czasu nie ma czym przejmować.

Na Facebooku padło życzenie, więcej takich kryzysów – oby nie, osiwiejemy przed końcem września! Obiecuję, że będziemy starali się i bez tego :) Padło też pytanie – jak powstał kadr tytułowy? Wytłumaczył to Rafał w komentarzu do zdjęcia:

To świecące kule, które zastaliśmy w parku otaczającym pałac, w którym odbywało się przyjęcie. Tiltem dołożyliśmy bokeh, bo bez tego było takie „łupne”. Wszystkie kule leżą na trawie (co widać dobrze na tych w ostrości), a Wioleta i Marcin kucnęli, aby pokryć się z żółtą, największą kulą. Photoshop to by był, jakbyśmy się nie zresetowali :)

Mieliśmy wspomnieć o Voigtlanderze (kilka pierwszych zdjęć: 5, 7, 9), ale to jeszcze nie jest właściwy czas na dłuższą wypowiedź o pracy tym obiektywem. Póki co zapraszamy na reportaż, a my idziemy się wyspać :)

fotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawa
fotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawa

Podobne wpisy:
fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Trzecie i czwarte!Fotografia ślubna10 grudnia 201810 grudnia 2018DR5000.com

Trzecie i czwarte!

Wspaniałe wieści! W jesiennym konkursie ISPWP zajęliśmy 3. i 4. miejsce i to w tej samej kategorii! Cieszymy się niezmiernie, bo dawno nie było nas w ISPWP, a jednak wciąż jesteśmy w stanie pojawiać się pośród najlepszych z najlepszych ;)

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Joanna i Aleksander – sesja portretowa na SantoriniFotografia ślubna16 września 201725 października 2018Rafał Krasa

Joanna i Aleksander

Zabrzmi to niewiarygodnie, ale oto drugi w dniu dzisiejszym wpis. Odbywamy przymusową pauzę i pomyśleliśmy, że to idealny czas na znienawidzoną przez nas godzinkę lub sześć przy komputerze. W męczarniach, wyciągamy więc, co mamy :)

Ślub Joanny i Alka odbył się na Santorini i powstał też reportaż, na wyspie spędziliśmy z nimi okrągły tydzień, ale dzisiaj już nie zdążylibyśmy opublikować wszystkich zdjęć, więc poprzestajemy na portretach, a reportaż zostawiamy sobie na kiedyś. Zapraszamy na sesję portretową z najpiękniejszego miejsca na ziemi oraz na film o tej sesji :)

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Beata i Paweł – reportaż ze ślubu plenerowegoFotografia ślubna8 września 201423 czerwca 2018Rafał Krasa

Beata i Paweł

To chyba najdłuższy, jeśli chodzi o ilość zdjęć, wpis jaki kiedykolwiek opublikowaliśmy, ponad 150 zdjęć. Dlaczego? Dlatego, że Beata i Paweł tak nas sobą zainspirowali, że nie mogliśmy przestać. Biegaliśmy w tę i z powrotem jak oszalali, i nie mogliśmy się nasycić – emocjami, detalami, miejscem. Był to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych ślubów na jakich dane nam było fotografować. Beata, Paweł, wiedzcie, że dla nas to było jak dzień dziecka w lunaparku i wielce Wam za to dziękujemy! Wręcz mocno osobiście, cieszymy się Waszym szczęściem! :)

21 komentarzy

Krzysiek
8 czerwca 2014

Chciałbym kiedyś zobaczyć Was w pracy – szczególnie to jak uzyskujecie tak niesamowite dla mnie kolory – zarazem żywe i nasycone, ale z odpowiednim kontrastem, naturalnym odcieniem skóry i czystą bielą. Mistrzowska praca ze światłem żarowym i słonecznym w kościele! Jak Wy to robicie? Może jakieś warsztaty dla średnio doświadczonych? :P

martalo
8 czerwca 2014

Warsztaty to perfekcyjny pomysł. Najlepiej w Krakowie:)

Kari
8 czerwca 2014

Jejku, panna młoda wygląda jak wyjęta z pudełka dla lalek.. jak porcelanowa laleczka. Piękne zdjęcia.

Anka
8 czerwca 2014

Woow,więcej nie mogę z siebie wykrztusić,ja też proszę o warsztaty Kraków bądź Katowice.

Magda
12 czerwca 2014

Piękna suknie ślubna. Gdzie można taką kupić? :)

16 czerwca 2014

Witam ponowne Dr-owcy :) Mam kilka pytania:
Capture One czy Lightroom?
Podpowiecie coś więcej o świeceniu na weselu?
Z jak dużej ilość zdjęć składacie jedno?
Ile przeciętnie trwa obróbka jednej fotografii?

Z góry dziękuje za info i zapisuje się na warszataty warszawskie :)
Chwalić już nie będę!

dr5000
16 czerwca 2014

Capture czy Lightroom to jak pytanie czy blodnynki, czy brunetki – kto co woli. Ja wolę blondynki :)
Nie ma czegoś takiego jak „wesele” :) ale na przyjęciach świecimy normalnymi lampami SB-900 ze stopki, aktualnie jesteśmy na progu przesiadki na nowe lampy, jak już skończymy, to coś o tym wspomnimy :)
Trzeciego pytania nie załapałem.
Obróbka jednej fotografii trwa 10-15 sekund – otwieranie, ustawienie wartości balansu bieli, korekta ekspozycji lub nie. Czasem światło zbije kontrast, wówczas może potrwać to chwilę dłużej.

16 czerwca 2014

Jeśli chodzi o program to podobno różnice są zauważalne na korzyść Capture.
Wesela nie, ale już przyjęcie weselne tak ;)
No właśnie to NIKON – podobno ich system lamp jest rewelacyjny – porównywaliście kiedyś z Canonem? Na Manualu czy Auto? – lampa
„Obróbka jednej fotografii trwa 10-15 sekund” – Wooooooow! – gratuluję.

dr5000
16 czerwca 2014

W teorii, korzystając ze wzornika, różnic LR/CO nie powinno być widać wcale. Tak jak nie widać między systemami.
Jeśli chodzi o lampy to tak, Nikonem pracuje nam się lepiej niż Canonem (nigdy nie pracowaliśmy 600EXem), o niebo, choć SB-900 i 910 to najgorsze lampy na jakich mieliśmy nieprzyjemność pracować :) Są straszne :P Czasem TTL, najczęściej manualnie. Dokładnie o obróbce mówię w naszym pierwszym filmie na YT.

Paweł
15 lipca 2014

Czyli doświetlacie lampami, a co dalej z takim światłem? W sensie czy korzystacie z seryjnej nakładki, może biały wbudowany kartonik, a może nakładka typu Gary Fong? Bo umiejętność „wypuszczenia” światła z lampy widzę, że opanowaliście do perfekcji :)

chcezostacaparatem
19 czerwca 2014

Jak jakimś cudem będę miał własny ślub, to cholera, nie ma bata, aby Was nie było.

Grzegorz
20 czerwca 2014

Ciekawe kolory, dużo podobnych ujęć (choć ciekawych) ,brakuje mi innego spojrzenia na tak ważną szczególnie dla młodych uroczystość, jakim szkłem było wykonane zdjęcie obrączki ?
Pozdrawiam i życzę nowych pomysłów które będą napędzać DR…

24 czerwca 2014

Świetne zdjęcia, inspirujecie do ciągłego ulepszania swojego warsztatu i rozwijania kreatywności. Dzięki Wam za to.

Szymon
6 lipca 2014

Jezusie Chrystusie….! Czyli jest szansa….!!! :-) Szansa na to, że da się zrobić tej klasy fotografie bez dłubania nad nimi godzinami w Psie. (wolę fotografować niż być grafikiem) Ps. Też czekam na jakąkolwiek możliwość uczenia się od Was bo strasznie lubię Was i Wasz styl!!!! Pozdrawiam

Paweł
15 lipca 2014

A czy możecie zdradzić na jakich parametrach udaje Wam się zamrozić w tańcach kolorowe światło z sali tanecznej a tym samym zamrozić pierwszy plan trafić z ostrością i jeszcze doświetlić pierwszy plan?
Delikatnie ujmując jestem w szoku :)

Wiciu
17 lipca 2014

Tak mnie zastanawiam czy podczas zdjęć z przygotowań do uroczystości wykorzystujecie tylko światło zastane czy błyskacie tym i owym? Piękne zdjęcia!

Angelika
8 sierpnia 2014

Pani Młoda prześliczna! I ten uśmiech.
Ciekawi mnie również garnitur Pana Młodego skąd taki dorwał, szukamy z moim narzeczonym takiego koloru i nie możemy znaleźć a czasu coraz mniej. Wiedzą może Państwo gdzie taki dostaniemy :) ?.

25 października 2014

przepiękny reportaż gratuluje

20 kwietnia 2015

Jak zawsze pierwszoligowe kadry. Bezdyskusyjny talent do uchwycenia magii chwili. Pozdrawiam Paweł.

Martaa2000
23 listopada 2015

Ten Pałac, to śliczne miejsce <3 byłam tam w tym roku i na żywo przekonałam się, że warto tam zrobić wesele. Piękne zdjęcia ze ślubu i z wesela. Piękna para młoda :) Życzę dużo szczęścia :)

Lutek
22 grudnia 2015

Piękne zdjęcia, bez dwóch zdań. Mistrzostwo świata! Ale mam jedno pytanie: czy w tym kościele faktycznie było tak jasno jak na zdjęciach? Gdzieś uleciał klimat kościelnego wnętrza, mam wrażenie dobrze oświetlonego studia a nie kościoła. To tylko taka mała wątpliwość laika. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *