fearless wedding photographer ispwp wedding photographer ispwp wedding photographer
dr5000.com, logo

Jesteśmy rodzeństwem, które poza więzami krwi
połączyła ogromna pasja, zawód i wspólne cele.

Aktualności
9 października 2014
9 października 2014
Rafał Krasa

Njusy

Co u nas? RoundFlash (wielkie, wielkie dzięki!) wrzucił na fejsbuka zdjęcie, naszego zdjęcia wiszącego na stoisku Olympusa. Dobrze widać, że przynajmniej trzy osoby zainteresował ten kadr, ale nie tylko. Olympus Polska, zamieścił na swoim fejsbuku album ze zdjęciami, naszymi oraz innych polskich fotografów.

Fotopolis, zdając relację z targów, również zauważył obecność polskich akcentów:

„Olympus chwali się także dużymi wydrukami z plików z serii PEN i OM-D. Nas bardzo ucieszyła obecność Polaków wśród ambasadorów marki. Osobną kwestią jest możliwość zaobserwoawnia bardzo dużego postępu technologicznego firmy na wydrukowanych zdjęciach. Trzeba przyznać, że możliwości OM-D E-M5 czy OM-D E-M1 są zdecydowanie lepsze niż na przykład E-P1.”

Co prawda nie jesteśmy i nigdy nie będziemy ambasadorami żadnej konkretnej marki, również Olympusa, nie mniej absolutnie stoimy za tymi aparatami i uwielbiamy je. Jak powstały te kadry i przy pomocy czego, pokazaliśmy w filmie o Aleksandrze. Widzieliśmy te wydruki na żywo i trzeba przyznać, że robią ogromne wrażenie, nawet na nas samych. Z tak małego szkiełka, ilość detali jest wręcz niewiarygodna i mocno zaburza stabilność poglądów nawet największych skostnialców :)

My już planujemy kontynuację tych portretów i szykujemy z tym związaną małą niespodziankę, nazwijmy to, „filmową”. Będzie inaczej niż dotychczas i myślę, że wielu pozytywnie zaskoczymy :)

Co jeszcze? Przez kilkanaście ostatnich dni, każdą wolną chwilę poświęciliśmy na podrasowanie naszego bloga i stron tematycznych. Choć może nie była to rewolucja, na nowo przemyśleliśmy układ bloga i strony. Z najczęściej oglądanego fragmentu bloga usunęliśmy 300 pikselowy nagłówek, z gigantycznym logo, zwanym przez nas „księżycem”. W postach i stronach tematycznych ujednoliciliśmy czcionki i zastosowaliśmy bardziej czytelny krój. Delikatniejszą, mniej kontrastową szatą, staramy się kierować uwagę na kolorowe zdjęcia i nagłówki postów. Menu jest teraz bardziej logiczne, strona ładuje się dużo szybciej, a błędów w ogóle, jest mniej. Chętnie posłuchamy Waszych opinii – tu, na dole, w komentarzach. Jeśli są jeszcze błędy, też je chętnie poprawimy.

Pomimo, że strona wygląda teraz jakby wiele się zmieniło, na jakiś czas pozostawiliśmy stary nagłówek, który . Wystarczy kliknąć małą strzałkę w prawym górnym rogu strony głównej, a zabrzmią echa przeszłości. Przed nami jeszcze wersja mobilna, ale to z czasem, bo zupełnie nie mamy na nią wizji.

Tym samym zamknęliśmy pewien etap pracy, nadrobiliśmy zaległości i powoli bierzemy się za filmy. Są wstępne plany na trzy lub pięć i w opcji trzy, już zaczęliśmy je kręcić. Staramy się ciągle rozwijać formułę filmów i oto pierwszy raz w historii naszego blogowania, wypowiedzą się również inni. Zaczynamy od 081 Architekci, ale wciąż pamiętam o presetach :)

Podobne wpisy:
fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Polecamy. Was!Aktualności11 sierpnia 201814 sierpnia 2018Rafał Krasa

Polecamy. Was!

Szanowni, Nasi Drodzy, Kochani!

Jak każdy fotograf ślubny, praktycznie każdego dnia otrzymujemy pytania odnośnie „terminów ślubnych”, a że nasz kalendarz nie jest z gumy zwykle odpowiadamy, że w podanym terminie jesteśmy niedostępni. I dotychczas w tym miejscu kończyła się nasza komunikacja z klientem, a my nigdy nie potrafiliśmy jej ładnie podsumować. „Życzymy, aby kolejny fotograf, do którego Pani/Pan napisze, miał wolny termin?” Katastrofa. Chcemy to zmienić!

Chcemy przygotować listę fotografów, których będziemy mogli polecać klientom, z którymi nie jesteśmy w stanie podjąć współpracy. Chcemy, aby na liście byli wyłącznie fotografowie, którzy po pierwsze na tej liście chcą się znaleźć, (...).

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Koniec świataAktualności5 grudnia 20174 marca 2018Rafał Krasa

Koniec świata

Szanowni, Nasi Drodzy, Kochani!

Po publikacji filmu „Film cyfrowy” okazało się, że „świat już nigdy nie będzie taki sam”. Cały ten patos jest przesadzony, nie jesteśmy jakimiś influencerami. Nic się nie skończyło, a jedynie zaczęło coś nowego!

Wybaczcie nam, że nie odpowiadamy na wszystkie komentarze. Ten film miał pełnić rolę informacyjną, powstał po to, aby przede wszystkim pokazać zdjęcia analogowe, o które nie przestawaliście pytać oraz miał ostrzec o nowych kolorach. Nie był to nasz głos w dyskusji, a jedynie informacja i nie zrozumcie nas źle, ale nie chcemy uczestniczyć w tej dyskusji, jest niekonstruktywna i byłaby głucha z (...).

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Wszystko nowe!Aktualności30 października 20172 listopada 2017Rafał Krasa

Wszystko nowe!

No prawie. Mamy nowe logo, nową stronę, ale przede wszystkim jesteśmy, jak to się mówi, zrestrukturyzowani. Po kolei.

Dawno już temu doszliśmy do wniosku, że DR5000 w zasadzie nie robi już zdjęć. Oczywiście nadal fotografujemy, filmujemy, czasem podróżujemy, ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Ogrom naszej bieżącej pracy to praca biurowa, organizacja zdjęć, transportowanie się, pisanie scenariuszy, projektowanie, planowanie. Warszawiak powiedziałby, że jesteśmy „kreatywni”. My na to mówimy „proza życia” i proporcjonalnie do prozy, praca z aparatem zajmuje nam tylko ułamek czasu pracy w ogóle.

I zrobił się bałagan. Bo już nikt nie wiedział o co chodzi, a zwłaszcza (...).

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *