fearless wedding photographer ispwp wedding photographer ispwp wedding photographer
dr5000.com, logo

Jesteśmy rodzeństwem, które poza więzami krwi
połączyła ogromna pasja, zawód i wspólne cele.

Aktualności
20 grudnia 2014
27 października 2017
Rafał Krasa

Mistrzostwo świata

Wczoraj na Instagramie prosiłem o trzymanie kciuków i wcześniej zapowiadałem nasz debiut – otrzymaliśmy propozycję fotografowania Zimowych Mistrzostw Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu. Podeszliśmy do tego z ogromną rezerwą, bo nigdy wcześniej nie mieliśmy nawet epizodycznego kontaktu z fotografią sportu, a czytałem, że lekko nie będzie. Do tego okazało się, że pływanie to w ogóle jeden z najtrudniejszych sportów do fotografowania, bo zawodnicy przez bardzo krótkie ułamki sekund wynurzają się nad powierzchnię wody i trzeba być o krok przed nimi. Na miejscu zorientowaliśmy się, że pływają niewiarygodnie szybko. Osiągają zawrotne prędkości i bardzo, bardzo ciężko jest łapać ostrość. A może wcale nie? :)

Dziś jesteśmy po wszystkim i trochę trudno nam uwierzyć w to co się działo. Wczoraj, bez przygotowania merytorycznego, bardzo szybko odnaleźliśmy się w sytuacji i po prostu wciskaliśmy spust. Ekspozycja, ostrość, automatyczne ISO – wszystko działało perfekcyjnie, dawało dokładnie takie efekty, jakich oczekiwaliśmy i to bez najmniejszego wysiłku. Dziś mamy jeden wielki zbiorczy wniosek. Fotografię dotknął dwudziesty pierwszy wiek. Wystarczy wejść do sklepu, kupić aparat i każdy jest fotografem. Oczywiście, w tej dziedzinie wiele pracy przed nami, nie jedziemy na olimpiadę, ale już wiemy, że niepotrzebnie się obawialiśmy. Zwłaszcza pod kątem sportu, technika osiągnęła niesamowity poziom doskonałości, jest jak magia, a aparaty szokują swoją doskonałością.

Fotografowaliśmy Nikkorem 70-200mm f/2.8G VR II (zdecydowanie był zbyt krótki, ale zabraliśmy co mamy) oraz M.Zuiko 40-150mm f/2.8 z telekonwerterem x1.4. Poniżej kilka kadrów, wręcz nudne serie, ale to pokazuje jak strasznie doskonałe są te aparaty. Zawodnicy przepływają około 2 metrów w sekundę i większość czasu są całkowicie zanurzeni, a po oddech wynurzają się może na sekundę. Mamy dziesiątki takich zdjęć (możemy wybierać miny!), wszystkie ostre, i nikt nie wie jak to jest zrobione…


Podobne wpisy:
fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Polecamy. Was!Aktualności11 sierpnia 201814 sierpnia 2018Rafał Krasa

Polecamy. Was!

Szanowni, Nasi Drodzy, Kochani!

Jak każdy fotograf ślubny, praktycznie każdego dnia otrzymujemy pytania odnośnie „terminów ślubnych”, a że nasz kalendarz nie jest z gumy zwykle odpowiadamy, że w podanym terminie jesteśmy niedostępni. I dotychczas w tym miejscu kończyła się nasza komunikacja z klientem, a my nigdy nie potrafiliśmy jej ładnie podsumować. „Życzymy, aby kolejny fotograf, do którego Pani/Pan napisze, miał wolny termin?” Katastrofa. Chcemy to zmienić!

Chcemy przygotować listę fotografów, których będziemy mogli polecać klientom, z którymi nie jesteśmy w stanie podjąć współpracy. Chcemy, aby na liście byli wyłącznie fotografowie, którzy po pierwsze na tej liście chcą się znaleźć, (...).

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Koniec świataAktualności5 grudnia 20174 marca 2018Rafał Krasa

Koniec świata

Szanowni, Nasi Drodzy, Kochani!

Po publikacji filmu „Film cyfrowy” okazało się, że „świat już nigdy nie będzie taki sam”. Cały ten patos jest przesadzony, nie jesteśmy jakimiś influencerami. Nic się nie skończyło, a jedynie zaczęło coś nowego!

Wybaczcie nam, że nie odpowiadamy na wszystkie komentarze. Ten film miał pełnić rolę informacyjną, powstał po to, aby przede wszystkim pokazać zdjęcia analogowe, o które nie przestawaliście pytać oraz miał ostrzec o nowych kolorach. Nie był to nasz głos w dyskusji, a jedynie informacja i nie zrozumcie nas źle, ale nie chcemy uczestniczyć w tej dyskusji, jest niekonstruktywna i byłaby głucha z (...).

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Wszystko nowe!Aktualności30 października 20172 listopada 2017Rafał Krasa

Wszystko nowe!

No prawie. Mamy nowe logo, nową stronę, ale przede wszystkim jesteśmy, jak to się mówi, zrestrukturyzowani. Po kolei.

Dawno już temu doszliśmy do wniosku, że DR5000 w zasadzie nie robi już zdjęć. Oczywiście nadal fotografujemy, filmujemy, czasem podróżujemy, ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Ogrom naszej bieżącej pracy to praca biurowa, organizacja zdjęć, transportowanie się, pisanie scenariuszy, projektowanie, planowanie. Warszawiak powiedziałby, że jesteśmy „kreatywni”. My na to mówimy „proza życia” i proporcjonalnie do prozy, praca z aparatem zajmuje nam tylko ułamek czasu pracy w ogóle.

I zrobił się bałagan. Bo już nikt nie wiedział o co chodzi, a zwłaszcza (...).

7 komentarzy

Tymek
20 grudnia 2014

Pierwszy komentarz bardzo rzeczowy widzę :) Niestety nikt kto nie miał styczności z takimi fuchami nie rozumie, że już te nudne kadry to zaliczone zlecenie. Trafiliście mistrzów w locie i za to płacą redakcje. Wracając do sprzętu to ja miałem możliwość pofocić nową 400tkę FL Nikkora i jeśli będziecie mieli do niego dostęp, koniecznie go spróbujcie. Nigdy nie widziałem lepszego obrazka z mojego D4 a zdarzyło mi sie działać na najlepszych tele Nikona. Jeśli to wasz pierwszy materiał to brawo!

dr5000
20 grudnia 2014

Dzięki! No nie każdy chyba zrozumiał intencje tego wpisu. To całe serie ostrych zdjęć i dla nas to zaskoczenie, że wszystkie są tak idealnie wyostrzone, jedno za drugim. Nie wiem jak Nikkor 400 może ostrzyć jeszcze lepiej, ale jeśli prawdą jest to co piszesz, to otwieram oczy ze zdumienia. Znam zasadę działania AFu i nie mogę uwierzyć, że działa to tak sprawnie, że nadąża…

Kuba
20 grudnia 2014

hmm dziś przez chwilę miałem w rękach Olympus OM-D E-M1 i powiem szczerze ze fajnie „to” wygląda… hmm co byście wybrali d610 czy E-M1 ? …jeśli chodzi o taki zwykłe porównanie obrazka ? głębia, kolory, iso.

dr5000
20 grudnia 2014

Zwykłe porównanie obrazka jest takie samo jak porównanie matryc – większa matryca, to wyższa jakość obrazu (ISO, płytsza głębia). Pamiętaj jednak, że aparat, cały system to nie sama jakość obrazka. W ten sposób rozumując, Sony RX100 III byłby słaby, a nie jest :)

Amatorzdj
22 grudnia 2014

Ludzie zrozumcie tez trudnosc dobrego uchwycenia plywaka podczas plywania, on nie pozuje do zdjec i nie przeklada specjalnie wolniej rak tylko po to aby wyszly ciekawe zdjecia z imprezy sportowej.
Gratuluje tego „pierwszego razu” i profesjonalizmu, chetnie obejrze wiecej fotek z zawodow :)

Piotr
2 stycznia 2015

Na początku wszystkiego dobrego w 2015! Samych tak doskonałych zdjęć, jak te u góry :)

Pochwalicie się EXIFem? (to jedyne czego brakuje mi przy Waszych zdjęciach)

marcin
14 kwietnia 2015

Gratuluję, ale sport to nie tylko zamrazanie ruchu lecz również pokazywanie ruchu na dłuższych czasach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *