fearless wedding photographer ispwp wedding photographer ispwp wedding photographer
dr5000.com, logo

Jesteśmy rodzeństwem, które poza więzami krwi
połączyła ogromna pasja, zawód i wspólne cele.

Fotografujemy » Dla siebie
23 stycznia 2014
30 kwietnia 2020
Diana Krasa

Makro zimą

Od kilku dni, prawie bez przerwy siedzimy nad skomplikowaną sesją produktową. Nie mamy dość, ale Rafał zrobił się dziwny, więc wyciągnęłam go na mróz, żeby ochłonął. Stał z torbą jak jakiś wieszak i gapił się w słońce. Chyba niewiele pomogło… Ja w tym czasie zajęłam się kontynuacją letniego makro. Zima nie jest taka brzydka, tylko trochę mniej kolorowa.

To znowu nasza ukochana Tokina 100 f/2.8 D. Więcej o tym jak i czym dokładnie pracujemy przy takich zdjęcia mówiliśmy już w listopadzie, „W skali makro” :)


Podobne wpisy:
fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, DR.prstDla siebie22 grudnia 201430 kwietnia 2020DR5000.com

DR.prst

Zgodnie z obietnicą złożoną przy okazji sylwestrowego wpisu z ubiegłego roku, wreszcie przygotowaliśmy presety! Zgodnie z tą samą obietnicą, presety dostali już Ci, którzy subskrybują nas na Youtubie i poprzez subskrypcje na stronie – byli pierwsi i nawet już ich używają! Dziś presety mamy już dla wszystkich, choć ciężko było je w ogóle utrzymać w tajemnicy i chyba nie bardzo to się udało ;)

Wszelkie informacje, zwłaszcza na temat pobierania presetów znaleźć można na stronie DR.prst i tam też serdecznie zapraszamy!

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, NjusyDla siebie9 października 201430 kwietnia 2020Rafał Krasa

Njusy

Co u nas? RoundFlash (wielkie, wielkie dzięki!) wrzucił na fejsbuka zdjęcie, naszego zdjęcia wiszącego na stoisku Olympusa. Dobrze widać, że przynajmniej trzy osoby zainteresował ten kadr, ale nie tylko. Olympus Polska, zamieścił na swoim fejsbuku album ze zdjęciami, naszymi oraz innych polskich fotografów.

Post by Olympus Polska.

Fotopolis, zdając relację z targów, również zauważył obecność polskich akcentów:

„Olympus chwali się także dużymi wydrukami z plików z serii PEN i OM-D. Nas bardzo ucieszyła obecność Polaków wśród ambasadorów marki. Osobną kwestią jest możliwość zaobserwoawnia bardzo dużego postępu technologicznego firmy na wydrukowanych zdjęciach. Trzeba przyznać, że możliwości OM-D E-M5 (...).

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, W druku!Dla siebie19 maja 201430 kwietnia 2020DR5000.com

W druku!

My dzisiejszy dzień spędziliśmy dość intensywnie, w pracy, ale nasze telefony informowały nas, że to już. Na łamach najnowszego wydania polskiej edycji Digital Photographer ukazał się dziś wywiad, z nami w roli głównej, w którym odpowiadamy o pracy bezlustrowcem. Polecamy z całego serca, bo chyba udało nam się powiedzieć kilka dość inteligentnych zdań – staraliśmy się! :)

13 komentarzy

KM
23 stycznia 2014

Szkoda że usuwacie exify z takich pokazowych zdjęć (dla danego sprzętu który testujecie jak w tym przypadku). Człowiek by się może czegoś nauczył, wyciągając z nich wnioski. Szczególnie taki jak ja, który w makro nigdy nie siedział, a nad tokiną się zastanawia i zbiera fundusze ;)

XX
23 stycznia 2014

magia FF ;)

Gry
23 stycznia 2014

Przecież nastawy są tak zmienne jak warunki.

23 stycznia 2014

Wg nas, EXIF to bardzo błędny punkt zahaczenia – absolutnie nic nie mówi o zdjeciu, w związku z czym będą zawsze usuwane. Dezorientują i odciągają od sedna fotografii. Tym bardziej, że trąbimy od dawna, że to D700 i Tokina 100 f/2.8 Macro, nie jest to tajemnica, a takie parametry (ISO100, 1/800, f3.5) wystąpiły tylko raz i idę o zakład, że jeśli pójdziemy na spacer w przyszłym roku, będą inne :)

23 stycznia 2014

cudne!

ebarciu
23 stycznia 2014

skąd takie ładne kolorki? światło, filtr czy PS ?:) … tak wiem Wy w PS’ie nie robicie takich rzeczy ale zapytać muszę :)
zdjęcia jak zwykle bardzo ładne tylko jak kolega KM poproszę przy następnych o exif bądź info o parametrach :)

23 stycznia 2014

Dzięki!

W aparacie ustawiony D-Lighting na maksa, mocno kontrastowa krzywa, chyba oparta o Vivid, saturacja na maksimum, 4500K z poprawionym tintem, ISO100, 1/800s., f/3.5.

Krzysztof
23 stycznia 2014

Narobiliście mi smaku tymi zdjęciami, zdecydowałem się na Tokinę 100 2.8D :))
Pozdrawiam serdecznie!

23 stycznia 2014

Moim zdaniem dobra decyzja, to świetny obiektyw :)

28 stycznia 2014

Niedawno przyjechała do mnie Tokina. Nie ukrywam, że zakupiłem ją pod wpływem waszego artykułu o macro :) Do tej pory używałem odwrotnie mocowanego Vivitar 28mm (osiągałem nim np. takie efekty:
http://www.dawidmazur.pl/galeria/mucha/001
http://www.dawidmazur.pl/galeria/mucha/002
http://www.dawidmazur.pl/galeria/mucha/003
Teraz czekam tylko na odrobinę czasu żeby przetestować w terenie Tokinę. Pozdrawiam

Grabus
5 lutego 2014

Coś pod tymi linkami zdjęć nie widać.

12 lutego 2014

Przepraszam. Strona była w trakcie przebudowy. Link: wwwdawidmazur.pl/makro
I już więcej nie spamuję ;) pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *