fearless wedding photographer ispwp wedding photographer ispwp wedding photographer
dr5000.com, logo

Jesteśmy rodzeństwem, które poza więzami krwi
połączyła ogromna pasja, zawód i wspólne cele.

Fotografujemy » Dla siebie
9 marca 2014
30 kwietnia 2020
Diana Krasa

Magia makijażu

Jeśli prawdą jest, że przeciwieństwa się przyciągają, to jesteśmy kompletnymi patałachami! Powoli tradycją stają się nasze odwiedziny w Makeuplace‚ie i ilekroć tam jesteśmy, wynosimy coś świetnego. I bynajmniej nie są to brązery i podkłady poupychane w kieszeniach! Po prostu Aneta umie w świecie rzeczywistym namalować sfotoszopowany obraz, a nam pozostaje tylko ubrać ten obraz w pliki. Jak zwykle – bułka z masłem!

Co ciekawe całą tą sesję wykonaliśmy Olympusem OM-D E-M1 i nie wyobrażam sobie bardziej wygodnego, bardziej właściwego aparatu do pracy w tej sesji. Jeszcze rok temu takie zdjęcia wykonywaliśmy Nikonem D700 z Nikkorem 70-200 VR II, ze statywu. W tym roku nasz aparat ważył 3x mniej i tak dobrze stabilizował obraz, że nie potrzebowaliśmy statywu! Dwudziesty pierwszy wiek! :)


EDIT: Fotografie z Olympusa E-M1 mają niesamowitą ilość szczegółów, detali i bardzo ciężko jest przygotować pliki, które oddają rzeczywistą jakość obrazu tego małego aparatu. Robiliśmy co mogliśmy, JPEGi we wpisie mają wyjątkowo najmniejszą możliwą kompresję, ale wciąż jest ogromna różnica pomiędzy tym co widać w TIFFach, a tym co widać powyżej. Tak więc, aby jakkolwiek ratować honor, oto wycinek 100% kadru z jednego ze zdjęć. Obiektyw jest na maksymalnym otworze, zdjęcie wykonane z ręki i nie wiadomo gdzie jest idealnie płaszczyzna ostrości.

Dla porównania, poniżej zdjęcie z pełnoklatkowego Nikona D700, również 100% wycinek, z obiektywem Nikkor 70-200 VRII. I żeby nie było – to jeden z najostrzejszych kadrów D700 jaki powstał podczas tamtej sesji…

Podobne wpisy:
fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, DR.prstDla siebie22 grudnia 201430 kwietnia 2020DR5000.com

DR.prst

Zgodnie z obietnicą złożoną przy okazji sylwestrowego wpisu z ubiegłego roku, wreszcie przygotowaliśmy presety! Zgodnie z tą samą obietnicą, presety dostali już Ci, którzy subskrybują nas na Youtubie i poprzez subskrypcje na stronie – byli pierwsi i nawet już ich używają! Dziś presety mamy już dla wszystkich, choć ciężko było je w ogóle utrzymać w tajemnicy i chyba nie bardzo to się udało ;)

Wszelkie informacje, zwłaszcza na temat pobierania presetów znaleźć można na stronie DR.prst i tam też serdecznie zapraszamy!

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, NjusyDla siebie9 października 201430 kwietnia 2020Rafał Krasa

Njusy

Co u nas? RoundFlash (wielkie, wielkie dzięki!) wrzucił na fejsbuka zdjęcie, naszego zdjęcia wiszącego na stoisku Olympusa. Dobrze widać, że przynajmniej trzy osoby zainteresował ten kadr, ale nie tylko. Olympus Polska, zamieścił na swoim fejsbuku album ze zdjęciami, naszymi oraz innych polskich fotografów.

Post by Olympus Polska.

Fotopolis, zdając relację z targów, również zauważył obecność polskich akcentów:

„Olympus chwali się także dużymi wydrukami z plików z serii PEN i OM-D. Nas bardzo ucieszyła obecność Polaków wśród ambasadorów marki. Osobną kwestią jest możliwość zaobserwoawnia bardzo dużego postępu technologicznego firmy na wydrukowanych zdjęciach. Trzeba przyznać, że możliwości OM-D E-M5 (...).

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, W druku!Dla siebie19 maja 201430 kwietnia 2020DR5000.com

W druku!

My dzisiejszy dzień spędziliśmy dość intensywnie, w pracy, ale nasze telefony informowały nas, że to już. Na łamach najnowszego wydania polskiej edycji Digital Photographer ukazał się dziś wywiad, z nami w roli głównej, w którym odpowiadamy o pracy bezlustrowcem. Polecamy z całego serca, bo chyba udało nam się powiedzieć kilka dość inteligentnych zdań – staraliśmy się! :)

16 komentarzy

9 marca 2014

Jakim obiektywem pracowaliście podczas tej sesji?

9 marca 2014

Jest na końcu trzy nowe zdania w tym temacie, M.Zuiko 75mm f.1.8.

joey
9 marca 2014

Rzeczywiście, obrazek ma fajny ten olympus, na pewno jest bardzo mobilny, ale do nikona D800 wołanego w capture NX2 myslę, że jeszcze brakuje.

czarekk
10 marca 2014

Świetnie wyszło . Ciekawe jak by to wyglądało E-M10.
Pozdrawiam
Cezar.

10 marca 2014

Dzięki! W tych konkretnych warunkach, E-M10 wykonałby dokładnie tak samo dobrej jakości zdjęcia :)

30 marca 2014

Wielki Szacun za filmiki które zamieszczacie. To wspaniała reklama której wam zazdroszczę. Skąd bierzecie tyle czasu i skąd posiadacie taką techniczną wiedzę? Jeszcze raz gratuluję. Trafiłem tu oglądając filmik z Intercontinental’em ale już wiem że będę waszym stałym widzem. Pozdrawiam

dr5000
30 marca 2014

Pięknie dziękujemy! Skąd czas? – śpimy krócej :) Natomiast wiedza to element naszej codziennej pracy. Wszystko o czym mówimy, stosujemy codziennie fotografując i filmując dla naszych klientów. Raz jeszcze dziękujemy!

9 kwietnia 2014

Najprawdopodobniej w 100% rozwialiście moje wątpliwości dotyczące przesiadki z D700 na OM-D EM-1.
Dziękuję i uciekam czytać resztę Waszych wpisów.
Wspaniałe prace i świetna lekkość pióra.

Pozdrawiam.
Rafał.

dr5000
9 kwietnia 2014

Rafale, wstrzymaj się kilka dni. Jesteśmy w trakcie montażu nowego filmu – będzie, może nie o przesiadce, ale wnikliwie o OM-D. O tym, że to nie wojna, a symbioza :)
Film miał być na dziś, ale nie ma mowy, abyśmy zdążyli do wieczora, bo to większa produkcja i idzie bardzo mozolnie… :)

12 kwietnia 2014

Mam czas do końca przyszłego tygodnia :)
Parę dni jeszcze poczekam :)

Arek
13 kwietnia 2014

Czyli co? Wyrzucamy ciężkie lustrzanki i bierzemy się za Olympusa?

22 kwietnia 2014

Ja mam taki zamiar i powoli zaczynam go wdrażać ;)

Szymon
6 lipca 2014

Ale że co – tu też nie ma mizernego dłubania w PSie i da się takie zdjęcia zrobić prawie prosto z puszki? Pls dajcie mi nadzieję, że tak :-)

dr5000
6 lipca 2014

Jeśli chodzi o kolor, światło nie ruszyliśmy nic. Poprawialiśmy za to skórę – patrząc gołym okiem wyglądało na to, że modelki mają idealną skórę, ale ostrość podkreśliła niedoskonałości. Nam może nie przeszkadzałoby zdjęcie takie, jakie wyszło po prostu, ale dążyliśmy do pewnej estetyki zdjęć mocno poprawianych i tak wyszło. W każdym razie, nie miało to wpływu na ogół zdjęcia :)

fsdfdsfds
24 sierpnia 2014

pięknie! czy jest możliwe stworzenie takiego światla amatorsko z lampek o dużej mocy i papieru? wczesniej nienawidzialm fotografii w studiu, od kiedy mam lustrzankę i obiektyw bardziej się zainteresowałam i wszystko mnie wciągnęło. pozdrawiam, piękna robota i kanał na yt!

25 października 2014

portret super myślę mistrzostwo świata

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *