fearless wedding photographer ispwp wedding photographer ispwp wedding photographer
dr5000.com, logo

Jesteśmy rodzeństwem, które poza więzami krwi
połączyła ogromna pasja, zawód i wspólne cele.

Aktualności
5 grudnia 2017
4 marca 2018
Rafał Krasa

Koniec świata

Szanowni, Nasi Drodzy, Kochani!

Po publikacji filmu „Film cyfrowy” okazało się, że „świat już nigdy nie będzie taki sam”. Cały ten patos jest przesadzony, nie jesteśmy jakimiś influencerami. Nic się nie skończyło, a jedynie zaczęło coś nowego!

Wybaczcie nam, że nie odpowiadamy na wszystkie komentarze. Ten film miał pełnić rolę informacyjną, powstał po to, aby przede wszystkim pokazać zdjęcia analogowe, o które nie przestawaliście pytać oraz miał ostrzec o nowych kolorach. Nie był to nasz głos w dyskusji, a jedynie informacja i nie zrozumcie nas źle, ale nie chcemy uczestniczyć w tej dyskusji, jest niekonstruktywna i byłaby głucha z naszej strony dlatego zamknęliśmy komentarze pod publikacjami „Filmu cyfrowego”. Tam gdzie mogły zostać, zostały, ale nie będzie można dodawać już nowych komentarzy. Na przemyślenia mieliśmy kilka miesięcy, decyzja zapadła i jest ostateczna. Nie ma odwrotu, idziemy do przodu i żadna dyskusja nie będzie miała wpływu na bieg wydarzeń w tej sprawie.

Co się zmieniło? We wszystkich zdjęciach poza reportażami nie będzie żadnych zmian w ogóle. W reportażach technicznie nic się nie zmieniło, nadal DR.color3 to profil barwny, zbudowany na bazie profilu podstawowego, który u nas nazywa się DR.color1. DR.color3 przede wszystkim poprawia poszczególne kolory zapamiętane, neutralizuje balans bieli i otwiera cienie, które dotychczas jak czarna dziura połykały całą masę szczegółów. Przy okazji tych zmian wprowadziliśmy agresywną korekcję optyki (zaktualizowane profile obiektywów) i, co chyba najważniejsze, usunęliśmy paskudną winietę.

Dzięki tym zmianom nasze kolory są teraz lepsze, zdjęcia zyskały na świeżości, a kolory są bardziej naturalne – trawa ma kolor trawy, niebo kolor nieba, a skóry są skórzane. Jak bardzo? Poniższy film powinien rozwiąć wszelkie wątpliwości (porównanie dotychczasowych kolorów jakie były opublikowane na blogu, z kolorami po zmianach) i niech to będzie ostatni nasz głos w tej sprawie :) Zapraszamy na nowy stary reportaż ze ślub Niny i Chaza!

Podobne wpisy:
fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Polecamy. Was!Aktualności11 sierpnia 201814 sierpnia 2018Rafał Krasa

Polecamy. Was!

Szanowni, Nasi Drodzy, Kochani!

Jak każdy fotograf ślubny, praktycznie każdego dnia otrzymujemy pytania odnośnie „terminów ślubnych”, a że nasz kalendarz nie jest z gumy zwykle odpowiadamy, że w podanym terminie jesteśmy niedostępni. I dotychczas w tym miejscu kończyła się nasza komunikacja z klientem, a my nigdy nie potrafiliśmy jej ładnie podsumować. „Życzymy, aby kolejny fotograf, do którego Pani/Pan napisze, miał wolny termin?” Katastrofa. Chcemy to zmienić!

Chcemy przygotować listę fotografów, których będziemy mogli polecać klientom, z którymi nie jesteśmy w stanie podjąć współpracy. Chcemy, aby na liście byli wyłącznie fotografowie, którzy po pierwsze na tej liście chcą się znaleźć, (...).

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Wszystko nowe!Aktualności30 października 20172 listopada 2017Rafał Krasa

Wszystko nowe!

No prawie. Mamy nowe logo, nową stronę, ale przede wszystkim jesteśmy, jak to się mówi, zrestrukturyzowani. Po kolei.

Dawno już temu doszliśmy do wniosku, że DR5000 w zasadzie nie robi już zdjęć. Oczywiście nadal fotografujemy, filmujemy, czasem podróżujemy, ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Ogrom naszej bieżącej pracy to praca biurowa, organizacja zdjęć, transportowanie się, pisanie scenariuszy, projektowanie, planowanie. Warszawiak powiedziałby, że jesteśmy „kreatywni”. My na to mówimy „proza życia” i proporcjonalnie do prozy, praca z aparatem zajmuje nam tylko ułamek czasu pracy w ogóle.

I zrobił się bałagan. Bo już nikt nie wiedział o co chodzi, a zwłaszcza (...).

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Życie na MarsieAktualności30 listopada 201313 grudnia 2013Diana Krasa

Życie na Marsie

Wróciliśmy z Izraela i mamy się całkiem nieźle. Ciężko znieśliśmy powiew mrozu, ale już powoli stajemy w pionie. Ogarmiamy, przesiwamy, segregujemy i miło wspominamy te kilka cudownych dni z Karo… Kamilą i Tomkiem :) Jeszcze chwila musi minąć, bo mam wrażenie, że Rafał nie puszczał spustu w aparacie – 120GB filmów i zdjęć…

3 komentarzy

Kamil
6 grudnia 2017

Jest naprawdę fajnie. Jak dla mnie w 95% poprawia kolorystyki jakości zdjęć. Mam wrażenie że czasem zieleń ale tylko w pomieszczeniach jak by traciła na kolorach ale trudno to ocenić jeżeli nie widziałem na żywo koloru np. zielonej bluzki ( 2.30sek w filmie lewy górny kadr w tle) Bardzo ładne kolory trudne do osiągnięcia przez wielu ….. !!! tak dalej DRowcy :)))))))))))))

6 grudnia 2017

Nowe kolorki zdecydowanie lepsze :) Zróbcie warsztaty z nieedytowania to przyjadę ;)

PIOTR
6 grudnia 2017

A no właśnie…kwestia odbioru kolorów to rzecz bardzo indywidualna. Choć trawa jakby bardziej naturalna to w starszej wersji przyjemniejsza w odbiorze. A z drugiej strony ceglany mur w nowej wersji ma ceglany kolor :) Czasami pokazuj emojej żonie dwie wersje kolorytyczne (nieznaczni się różniące) żeby ocenić która się bardziej podoba i zawsze wybiera odwrotnie niż ja…..