fearless wedding photographer ispwp wedding photographer ispwp wedding photographer
dr5000.com, logo

Jesteśmy rodzeństwem, które poza więzami krwi
połączyła ogromna pasja, zawód i wspólne cele.

Szkolimy » Filmy o fotografii
2 listopada 2016
24 sierpnia 2019
Rafał Krasa

„Czas relaksu”

woodstock, przystanek woodstockNastał „Czas relaksu”. Kto widział już nasze poprzednie filmy, ten od początku wiedział, że nie będzie to film o piciu piwka na koncercie i tak faktycznie jest. Pojechaliśmy zrobić tam coś, co okazało się naszym największym sukcesem, a tym filmem zabieramy Was ze sobą na jedną z najpiękniejszych przygód jakie spotkały nas w życiu. Razem jedziemy fotografować na Przystanek Woodstock. Film ma 62 minuty i w niesamowicie wyczerpujący sposób opowiada o tym, jak doszliśmy do „Ludzi Woodstocku”. Od momentu, w którym pomysł zrodził się w naszych głowach, przez technikę pracy z ludźmi, dokładną listę sprzętu, aż po dokładne parametry zdjęć. To opowieść o tym co działo się w naszych głowach, jak radziliśmy sobie z trudnościami i dlaczego byliśmy w stanie kompetentnie pracować na Woodstocku. I to chyba pierwszy film, z którego jesteśmy zadowoleni praktycznie w 100% ;)

Długo kazaliśmy na niego czekać, ale okazało się, że nie montaż, nie grading czy eksport są problemem. Tym razem mieliśmy tak ogromną ilość materiałów, że złożenie wszystkiego w całość, stworzenie kompletnej historii, zajęło nam miesiące nie tygodnie. Mamy nadzieję, że wyszło tak dobrze, jak nam się wydaje, że wyszło. No i oczywiście, że ten film będzie dla Was atomowym kopem motywacyjnym, bo nie ma nic gorszego niż aparat w szufladzie. Taki aparat to wstyd, nie aparat! ;)

Uprzedzając powódź maili na naszej skrzynce, odpowiedzi na wszelkie pytania lub wątpliwości dotyczące dostępu do filmu znajdują się w sklepie, w dziale „Pytania i odpowiedzi”..

Link do sklepu:
Wykup subskrypcję filmu na sklep.dr5000.com

Link bezpośredni dla subskrybentów:
http://vimeo.com/dr5000com/czas-relaksu/

Pytania i odpowiedzi

Jeśli masz problem z zakupem, dostępem do filmu lub nie wiesz jak działa sprzedaż, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdzie w sklepie, w dziale „Pytania i odpowiedzi”.

Na wiele pytań odpowiada również film „Lepsze czasy”.

Podobne wpisy:
fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, „Sony A7 III bez tajemnic”Filmy o fotografii8 marca 20208 marca 2020DR5000.com

„Sony A7 III bez tajemnic”

„Sony A7 III bez tajemnic” to 108 minut informacji, tricków oraz naszych ustawień i rozwiązań w pracy z aparatem Sony A7 III. Przez niespełna 2 godziny zaglądam do każdej pozycji w menu, opowiadam o każdej funkcji, włączam ją i wyłączam, tłumaczę technologie jakie za tym wszystkim stoją, a wreszcie opowiadam o konsekwencjach wprowadzania poszczególych ustawień i pokazuję nasze ustawienia. Jeśli Sony A7 III wciąż stanowi dla Ciebie Enigmę, wciąż zaskakują Cię ostrzeżenia, komunikaty i wciąż okazuje się, że nie wiadomo dlaczego funkcja w menu, której potrzebujesz jest niedostępna, to film, który koniecznie musisz zobaczyć. To instrukcja obsługi, z przykładami, omówieniami, (...).

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, „Błysk wyzwolony”Filmy o fotografii26 listopada 201824 sierpnia 2019DR5000.com

„Błysk wyzwolony”

„Błysk wyzwolony” to kontynuacja filmu „Źródła błysku”, a ten odcinek poświęcony jest wyzwalaniu błysku. Każdy błysk musi zostać jakoś wyzwolony, najlepiej w odpowiednim miejscu, z odpowiedniej odległości i zawsze. W różnych warunkach sprawdzają się różne rozwiązania i opowiadamy o nich wszystkich. Również w kliniczny sposób, wciąż bez nawiązania do pracy ze światłem błyskowym. Jak działają, kiedy działają i co potrafią, a czego nie potrafią. My przez pierwsze prawie 3 lata pracy nie byliśmy w stanie dobrać niezawodnego i sprawnego systemu wyzwalania, aż do momentu, gdy wyłożyliśmy na stół plik pieniędzy i kupiliśmy sobie na raz prawie wszystkie modele jakie były (...).

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Pol’and’Rock!Filmy o fotografii5 sierpnia 201816 lutego 2020Rafał Krasa

Pol’and’Rock!

Woodstock, Woodstock i po Pol’and’Rocku! Woodstocku już nie ma, ale to wciąż najbardziej żywa, najcudowniejsza i jedna z największych imprez na całym świecie! I choć bardzo, bardzo chcieliśmy tam być, ostatecznie nie było nas na tegorocznym Woodstocku Pol’and’Rocku. To złe wieści.

Są jednak też dobre :) Jest nam smutno, może wręcz przykro, że nie było nas na festiwalu, postanowiliśmy więc festiwal sprowadzić na nasz kanał. Od teraz „Czas relasku” staje się filmem ogólnodostępnym dla każdego i każdy, o dowolnej porze roku będzie mógł wrócić na Woodstock i zobaczy jak od zaplecza powstali „Ludzie Woodstocku” oraz „Ludzie Woodstocku 2”. (...).

11 komentarzy

Krzysztof Wiśniewski
2 listopada 2016

Piękny film! Dajecie do myślenia. Baaaardzo dużo informacji, wiedzy, detali, macie dużo odwagi, że tak pokazujecie swoją pracę od zaplecza. Jesteście najlepszym źródłem wiedzy o fotografii jakie znam. Dzięki za ten film!

jmj
6 listopada 2016

Właśnie skończyłam prasować ciuchy mojego 15-miesieczniaka (00:45…) i oglądać film po raz 4 :) – i pewnie nie ostatni. Dzięki za kopa matywacyjnego w … drugi koniec węża ;)!
Ps1. Diana piękna z Ciebie kobieta
Ps2. Rafał naprawdę niezły wokal, kto by pomyślał ;)

7 listopada 2016

A wiecie, że jesteście nawet w TVN? Archiwalne nagranie 5 min i 28 sek.
Może nie pierwszoplanowa rola ale zawsze :)
http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/mlodosc-musi-sie-wyszumiec,207362.html

9 listopada 2016

Film fajny, pozytywny ale spodziewałem się bardziej hmm „technicznego filmu” :) … Plus za realizacje ale czekam na odcinek napakowany lawina informacji jak w władcy barw.
Pozdrawiam

DR5000.com
10 listopada 2016

Hmm… Jeśli nie widzisz lawiny informacji w „Czasie relaksu”, to przegapiasz coś bardzo ważnego w fotografii. Przegapiasz to, co doprowadziło nas do miejsca, w którym jesteśmy. W filmie można podsłuchać każdy detal naszej rozmowy, rozmowy z fotografowanymi modelami, są wskazówki dotyczące pozowania, widać kąt światła, rodzaj lamp, zastosowany rodzaj modyfikatorów, nawet to, co doprowadziło nas do pomysłu na zdjęcie. A, że nie podaliśmy ile miliamperogodzin mają baterie w lampie SB-900…cóż, to dlatego, że to nie jest już fotografia. A ten film jest o fotografii. O tym, o czym nawet nie wiesz, że chcesz wiedzieć ;)

25 listopada 2016

Nie jestem ignorantem … Myślę że dobrze wiecie o co mi chodziło :)

Beata
15 listopada 2016

Cześć:)
Dziękuję za filmik, bardzo ciekawy. Wprawdzie spodziewałam się czegoś bardziej naszpikowanego technicznymi detalami, ale myślę że tak jest nawet lepiej. Techniczne informacje da się znaleźć, gorzej z kulisami pracy tak doświadczonych fotografów.
Po obejrzeniu filmu nasunęło mi się pytanie. Jak wyglądała kwestia zgody na publikację zdjęć osób prywatnych?
Akredytacja fotografa dawała Wam uprawnienia do tego? Nie sądzę, żebyście dawali każdemu kwestionariusze do podpisania;).

Czekam na kolejne filmy.
Pozdrawiam

1 grudnia 2016

Ludzie fotografowani są częścią imprezy masowej. Prawo nie wymaga zgody uczestników imprez masowych na publikację ich zdjęć jeśli wizerunek osoby stanowi wyłącznie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz czy publiczna impreza. Czyli można pstrykaś ludzi na festiwalach bez obaw.

Michał
29 listopada 2016

Dobry.

Zdjęcie z apocalyptica 1/25 ? Jakim cudem ostre tak z ręki ? ps. jak sie zespół twoj nazywał ?

14 marca 2018

Noo naprawde jestem pod wrażeniem. Film na 5+

31 października 2018

Super efekty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *