fearless wedding photographer ispwp wedding photographer ispwp wedding photographer
dr5000.com, logo

Jesteśmy rodzeństwem, które poza więzami krwi
połączyła ogromna pasja, zawód i wspólne cele.

Fotografujemy » Fotografia ślubna
21 sierpnia 2014
19 lutego 2015
Rafał Krasa

Asia i Lolo – reportaż ślubny

Oto nasz najświeższy reportaż z polsko-belgijskiego ślubu Joanny i Laurenta. Ceremonia odbyła się w przepięknym drewnianym kościółku opodal Krynicy-Zdrój, natomiast przyjęcie…to była niespodzianka! Goście w niewiedzy zostali przetransportowani pod stację kolejki, a następnie wjechali wagonikami na szczyt Jaworzyny Krynickiej, gdzie górale przywitali ich z przytupem – muzyką, śpiewem i jadłem. Miny gości, zwłaszcza Belgów, bezcenne :)

To był też jeden z pierwszych ślubów, podczas których pracowaliśmy obiektywem Panasonic-Leica Nocticron 42.5mm f/1.2 i… Piszę to z bólem serca, ale wcale nas nie zachwycił. Tak, jest ostry, idealnie łapie ostrość, jest bezgłośny i zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał o nim porozmawiać. Dla nas jednak jest siermiężny. Przez wbudowaną stabilizację, jest GIGANTYCZNY i bardzo ciężki, wcale to nie micro i zaprzecza idei całego systemu. Na f/1.2 jest bardzo użyteczny, ale tak miękki jak dużo jaśniejszy Voigtlander na f/0.95. Z drugiej strony przymknięty na f/1.8 nie jest ostrzejszy niż M.Zuiko 75 f/1.8. Do tego wszystkiego głębia ostrości wcale nie jest taka płytka jakby mogło się wydawać, przez co obraz jest mało plastyczny, daleko mu do pełnej klatki. Ostatecznie do wyboru na bloga nie załapało się ani jedno zdjęcie z reportażu wykonane Nocticronem i z tego powodu trochę nam smutno :| Damy mu jeszcze szansę, w przyszłym tygodniu, ale jeśli nie wybroni się, będzie duże rozczarowanie – zwłaszcza, że w tle stoi marka Leicy i dość odważna cena.


Podobne wpisy:
fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Trzecie i czwarte!Fotografia ślubna10 grudnia 201810 grudnia 2018DR5000.com

Trzecie i czwarte!

Wspaniałe wieści! W jesiennym konkursie ISPWP zajęliśmy 3. i 4. miejsce i to w tej samej kategorii! Cieszymy się niezmiernie, bo dawno nie było nas w ISPWP, a jednak wciąż jesteśmy w stanie pojawiać się pośród najlepszych z najlepszych ;)

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Joanna i Aleksander – sesja portretowa na SantoriniFotografia ślubna16 września 201725 października 2018Rafał Krasa

Joanna i Aleksander

Zabrzmi to niewiarygodnie, ale oto drugi w dniu dzisiejszym wpis. Odbywamy przymusową pauzę i pomyśleliśmy, że to idealny czas na znienawidzoną przez nas godzinkę lub sześć przy komputerze. W męczarniach, wyciągamy więc, co mamy :)

Ślub Joanny i Alka odbył się na Santorini i powstał też reportaż, na wyspie spędziliśmy z nimi okrągły tydzień, ale dzisiaj już nie zdążylibyśmy opublikować wszystkich zdjęć, więc poprzestajemy na portretach, a reportaż zostawiamy sobie na kiedyś. Zapraszamy na sesję portretową z najpiękniejszego miejsca na ziemi oraz na film o tej sesji :)

fotografia ślubna warszawa, zdjęcia ślubne warszawa, Beata i Paweł – reportaż ze ślubu plenerowegoFotografia ślubna8 września 201423 czerwca 2018Rafał Krasa

Beata i Paweł

To chyba najdłuższy, jeśli chodzi o ilość zdjęć, wpis jaki kiedykolwiek opublikowaliśmy, ponad 150 zdjęć. Dlaczego? Dlatego, że Beata i Paweł tak nas sobą zainspirowali, że nie mogliśmy przestać. Biegaliśmy w tę i z powrotem jak oszalali, i nie mogliśmy się nasycić – emocjami, detalami, miejscem. Był to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych ślubów na jakich dane nam było fotografować. Beata, Paweł, wiedzcie, że dla nas to było jak dzień dziecka w lunaparku i wielce Wam za to dziękujemy! Wręcz mocno osobiście, cieszymy się Waszym szczęściem! :)

15 komentarzy

paulina
21 sierpnia 2014

Czy to Cerkiew w Powroźniku?
Czarny Potok, Jaworzyna… cudnie oglądać swoje strony u Was :)

dr5000
21 sierpnia 2014

Mochnaczka Niżna. Cudne to są te Twoje strony! ;)

paulina
21 sierpnia 2014

tu na dłużej trzeba przyjechać, serio :)
a pytałam o cerkiew ponieważ pierwszy raz widzę tak jasne zdjęcia z wnętrza właśnie cerkwi. Jestem zauroczona jak światło doskonale wydobywa detale, ornamenty, kolory w tych starych świątyniach. Nigdy wcześniej nie miałam okazji oglądać takiej ilości światła w cerkwi, która zwykle jest wygaszona, zamglona dymem świec, oświetlona raczej w oranżach, brązach i złocie. dzięki!
pozdrawiam ciepło.

Maciej
21 sierpnia 2014

Szanowni Drodzy Kochani!
W zdjęcia z wesela (mówię konkretnie o tych czarno-białych, ułożonych w sześciopak) – jak macie ustawioną lampę? Cały czas próbuję dojść jaka konfiguracja ustawienia lampy / akcesoriów tworzy nam takie cudne migawki z imprezy.

21 sierpnia 2014

Nieśmiało pokuszę się o stwierdzenie, że jest to po prostu dość mocno walnięte na wprost lampą. Jakbym miał dalej obstawiać to jeszcze dodałbym, że wygląda mi to na lampę diodową, taką kamerową, ale z tym mogę się mylić ;)

dr5000
21 sierpnia 2014

Modyfikator to RoundFlash. Ustawienia – bardzo różnie, do tego stopnia, że w tych samych warunkach Diana ustawia inaczej niż ja (co nawet widać w sześciopaku :). Parametry nie zapewnią światła, to do pożądanego światła dobierasz parametry. Na początek może spróbuj wyłączyć TTL.

21 sierpnia 2014

A dodam jeszcze, że zdjęcia naprawdę świetne. Z resztą jak zwykle u Was! ;)

dr5000
21 sierpnia 2014

Dzięki! Cała tajemnica jest wręcz na stronie głównej :)

Kasia
22 sierpnia 2014

Świetne zdjęcia :) Zawsze uwielbiam je oglądać :) P.S. Też nie myślałam, że zobaczę swoje strony na Waszych zdjęciach :)

Tomek
26 września 2014

Kochani przesadziliście w kościele z otwarciem przysłony. Zdjęcia są bez ostrości. Żaden obiektyw w tak słabych warunkach oświetleniowych przy pełnym otwarciu nie pozwoli w dynamicznej scenie na poprawne ustawienie ostrości, która i tak jest papierowa a sama rozdzielczość obiektywu mizerna. Rozumiem Wasze problemy podczas ślubu. Sam byłbym przerażony wyznając zasadę „nie błyskam” :) Niektóre zdjęcia są nawet poruszone ze względu na zbyt długi czas naświetlania. Ciemna wiejska świątynia wyraźnie Wam nie sprzyjała. Zdjęcia z wesela nie są lepsze. Skoro te wybrane zdjęcia są wyraźnie słabsze niż do tej pory prezentowaliście nie chciałbym oglądać pozostałych. Powodzenia podczas kolejnych zleceń!

dr5000
26 września 2014

Tomku, zrozum mnie dobrze. Masz prawo do własnej opinii i szanuję ją. Napisałeś jednak sporo nieprawdy, w zasadzie wyłącznie :) Rozumiesz nasze problemy, ale my nie mieliśmy żadnych problemów. Jeśli chodzi o światło, to w nawet jednym kadrze nie przekroczyliśmy ISO3200 (w D800…) i wszystkie tak, są na otwartej przesłonie, ale to dokładnie tak samo jak w każdym reportażu jaki wykonaliśmy na przestrzeni ostatnich 4 lat i zawsze nasze obiektywy bez problemu łapały ostrość tam gdzie chcieliśmy, w tym reportażu również Piszesz o braku ostrości i niskiej rozdzielczości obiektywu – bardzo odważne, biorąc pod uwagę, że widzisz pliki 900x600px, czyli 0,54 Mpix. Sugerujesz w ten sposób, że nasze obiektywy maja rozdzielczość optyczną niższą niż pół megapiksela. Podsumowując – za krytykę jesteśmy wdzięczni, za anonimowe bezpodstawne wnioski już nie :)

Maciek
27 września 2014

Hehe :) podobał mi się wpis pana Tomka, przesadziliście z przesłoną… :) Ja wam sprzedam sekret na super zdjęcia, F/8 lampa bezpośrednio na wprost, obiektyw 18-105… wychodzą ostre jak żyleta ;) A już poważnie, świetne fotki robicie! Widzę, że 28 się sprawdza. Te zbliżenia w kościele to 50? czy 85 1.4? Ładnie rysuje.

25 października 2014

miło się to ogląda super

Paweł
30 stycznia 2015

Witajcie,

pamiętam z Waszych filmów, że staracie się aby zdjęcie było jak najlepsze już na etapie aparatu. Ilość świata jak to w reportażu gdzie staniesz i kadrujesz tam inna. Zastanawiam się jak mierzycie poziom ekspozycji, sugerujecie się tym co podpowiada aparat? Jeśli tak to z jakim pomiarem światła, matrycowym czy może punktowym?
Pozdrawiam

3 lutego 2016

Witajcie, chciałbym Wam tylko powiedzieć że robicie kawał dobrej roboty. Wasze zdjęcia są dla nas inspiracją i mamy nadzieję , że w niedalekiej przyszłości osiągniemy poziom zbliżony do Waszego.

Serdecznie pozdrawiamy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *