Jesteśmy rodzeństwem, które poza więzami krwi
połączyła ogromna pasja, zawód i wspólne cele.

Władca barw

Zanim przejdziemy do filmu, chcielibyśmy Wam podziękować. Za wszystko. Od początku wszyscy mówili nam, że ten pomysł się nie uda, że nie w tym kraju. Że za oceanem to tak, ale nie nad Wisłą. Dzięki Wam, nie dość, że pomysł wypalił, to jeszcze w możliwie najpiękniejszym stylu. Chcemy, abyście wiedzieli, że zawdzięczamy Wam przyszłość tego kanału i bardzo doceniamy to co dla nas zrobiliście. W zamian, „Władcę barw” produkowaliśmy tak, aby był filmem lepszym niż tego oczekiwaliście. I mamy nadzieję, że choć w części to się udało. Dziękujemy!

A film? Hm…nie przyzwyczajajcie się jednak do tak długich odcinków. To był wyjątkowy temat i wyjątkowa okazja, ale to było też wyjątkowo dużo pracy i w przyszłości będziemy ograniczali się do bardziej „lekko strawnych” odcinków, maksymalnie 30 minutowych. Choć i tak zrobiliśmy wiele, aby „Władca barw” był możliwie jak najbardziej przystępnym filmem. Każde jedno zdanie jest tu ważne, oglądajcie więc w skupieniu, ze zrozumieniem i do skutku.

Za kilka dni zapraszamy na kolejną sprzedaż subskrypcji, nadciąga kolejny odcinek, a tymczasem zapraszamy na seans. Koniecznie podzielcie się z nami swoją opinią, choćby nawet za kilka godzin ;)

Uprzedzając powódź maili na naszej skrzynce, odpowiedzi na wszelkie pytania lub wątpliwości dotyczące dostępu do filmu będziemy zamieszczali poniżej, pod filmem, w formie FAQ.

profile barwne, kalibracja monitor

Link do sklepu:
Wykup subskrypcję filmu

Linki bezpośrednie:
http://youtu.be/R1KSbeEG0kQ
http://youtu.be/JLtEs0eoK-M
http://youtu.be/wbKQsvuDIxY

Wpis: „Władca barw”
Adobe DNG Profile Editor (PDF):
http://www.adobe.com/content/dam/Adobe/en/products/photoshop/pdfs/cs6/DNGProfile_EditorDocumentation.pdf

Pytania i odpowiedzi

Jak mogę otrzymać dostęp do filmu?

Jeśli opłaciłeś subskrypcję, film jest dostępny po zalogowaniu do serwisu Youtube przy pomocy adresu e-mail, na który subskrypcja została wykupiona. Koniecznie sprawdź oba linki, Twój adres przypisany jest do jednego z nich.

Jeśli nie opłaciłeś subskrypcji w trybie przedsprzedaży, wciąż możesz wykupić subskrypcję w trybie sprzedaży regularnej w naszym sklepie:sklep.dr5000.com.

Przed chwilą założyłem konto na Youtubie, a nie mam dostępu do filmu. Cóż począć?

Napisz do nas. Opisz co się stało i podaj adres e-mail, na który wykupiłeś subskrypcję. Pamiętaj, że adres podany podczas dokonywania płatności musi być identyczny, jak adres konta na Youtubie. Po opłaceniu subskrypcji nie ma możliwości zmiany adresu e-mail!

Kiedy rozpocznie się sprzedaż subskrypcji następnego filmu?

Wszystkie aktualnie sprzedawany subskrypcje dostępne są w naszym sklepie: sklep.dr5000.com. Zaglądaj tam przynajmniej raz w miesiącu, aby niczego nie przegapić!

19 komentarzy

 • Wieśmin's Gravatar Wieśmin
  23 maja 2016 at 19:07 | Permalink

  Zaraza, a miałem oglądać Deadpoola.
  W sumie to lepszy seans niż Deadpool więc do dzieła :D

  Dwa pytania:
  Ten film będzie dostępny tylko przez jakiś czas czy do nieskończoności?
  Można go sobie pobrać i trzymać na dysku w celu oglądania offline? Mam słaby internet :/

 • D>>>Z's Gravatar D>>>Z
  23 maja 2016 at 20:15 | Permalink

  Warto było czekać. Dzięki!

 • Mateusz's Gravatar Mateusz
  23 maja 2016 at 21:58 | Permalink

  Świetny i merytoryczny film. Czekam na kolejny.

  Sam od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem ColorChecker’a i mam tylko jedno pytanie, używacie DNG Profile Editor tylko ze względu na możliwość rozszerzonej edycji i więcej opcji czy może różni się czymś więcej od oprogramowania dostarczanego przez X-Rite ?

 • Damian's Gravatar Damian
  23 maja 2016 at 22:02 | Permalink

  Krótko: rewelacja i podziw – ułożenie tego spójnie w całość wymagało wiele. Cieszy mnie też to że kolejny raz potwierdzacie, że wiedza teoretyczna to jedno (bardzo ważna) ale łamanie zasad dla efektu to drugie. I tu podpisuje się. Jak pewnie większość czekam na kolejne produkcje;) a póki co powtórka i dopracowywanie ustawienia globalnego:)

 • Szymon's Gravatar Szymon
  23 maja 2016 at 22:46 | Permalink

  Jest za wcześnie aby coś napisać, to trzeba przetrawić, przespać się z tym. Podziwiam ogrom pracy, ten film to tony wiedzy. I o to chodziło, aby zrozumieć, a nie dostać gotowy profil. Diana, Rafał, wczoraj miałem okrągłe urodziny i w tym czasie wydarzyło się dużo dobrego, ale Wasz film,to prezent nie do przecenienia. Oświeciliście mnie z balansem bieli, gdzieś się do tej pory zatrzymałem z wyobrażeniem na jego temat. W czwartek będzie okazja aby wdrożyć wiedzę w życie. Przepraszam że mało merytorycznie, ale muszę to jeszcze kilka razy obejrzeć. DZIĘKUJĘ :)

 • Marcin's Gravatar Marcin
  23 maja 2016 at 22:58 | Permalink

  Genialny, wart każdej złotówki! Wkurzało mnie już czekanie, ale było warto! Kupię każdy kolejny :) Teraz wiadomo skąd bierze się wyjątkowość waszych zdjęć. Ogrom wiedzy i doświadczenia. Dla mnie jesteście bezcenni :)

 • Krzysiek Sqa's Gravatar Krzysiek Sqa
  24 maja 2016 at 00:53 | Permalink

  Warto było czekać na ten seans. W najbliższych dniach przyjdzie do mnie w końcu dobry monitor i zacznę swoją przygodę z pełną paletą barw na fotografiach. Dzięki za podzielenie się swoją wiedzą. Czy już wiecie o czym chcecie zrobić kolejny materiał ?

 • Wojtek's Gravatar Wojtek
  24 maja 2016 at 05:50 | Permalink

  Coś niesamowitego !! warto było czekać. Kawał dobrej roboty :) oby tak dalej. Już ustawiam się w kolejce po następny film :)

 • Kamil Strajch's Gravatar Kamil Strajch
  24 maja 2016 at 07:21 | Permalink

  Kiedyś gdy byłem mały, gdy nie było google, tak!!! tak były takie czasy, gdy sięgało się do takiej wielkie księgi by zaczerpnąć informacji na dany temat, wertowało się kartki po kartce w celu odnalezienia danego zagadnienia, analizowało odszukane informacje weryfikowało itd.. a gdy człowiek mały to i chłonny wiedzy. Dziś gdy zajmuje się fotografią (dodatkowe źródło utrzymania ale przede wszystkim hobby z pasji) nadal poszukuję informacji odnośnie tego zagadnienia. Dziś ta księga już leży zakurzona na półce i nie sięgam po nią, ale jest DR5000 – tak wy jesteście dla mnie tą ogromną księgą.
  A co to ?
  odp: ENCYKLOPEDIA.
  Tak DR-owcy jesteście encyklopedią wiedzy o fotografii.
  Dziękuję, że jesteście. :)

 • Zdzislaw's Gravatar Zdzislaw
  24 maja 2016 at 17:49 | Permalink

  wow co za film – faktycznie trzeba go obejrzeć kilka razy by dkoładnie to zrozumieć , bo jak na razie jedynie co zrozumiałem w pełni to to, że nie wiem nic tak naprawde – albo tak mało ,że chce się płakać :) generalnie niesamowita ilość informacji którą trzeba teraz spokojnie po woli przyswoić – dzięki za film i dzielenie się wiedzą – pozdrawiam

 • Paweł Postaleniec's Gravatar Paweł Postaleniec
  26 maja 2016 at 09:21 | Permalink

  Dzięki jeszcze raz za film. Mnóstwo wiedzy i wyjaśnień tego co mogłem już kilka razy zauważyć ale nie do końca wiedziałem dlaczego tak się dzieje.

 • Grzegorz's Gravatar Grzegorz
  26 maja 2016 at 11:28 | Permalink

  Pamiętam kiedy jakiś trzy lata temu przez przypadek wpadłem na Wasz pierwszy film w necie ( wcześniej nie miałem jeszcze pojęcia o Waszym istnieniu ) , opowiadaliście w nim o sobie , o Waszej pasji i sposobie na życie . Oglądałem go wielokrotnie , na mojej skórze zawsze pojawiała się gęsia skórka , a ciało przechodziły przyjemne dreszcze . Były to moje początki zabawy z fotografią a ten film niesamowicie mnie zmotywował . ” Władca barw ” daje ogromną wiedzę , ale też upewnił mnie w tym co już wcześniej udało mi się samemu zaobserwować . Uwielbiam Was DRy , i życzę jak największych sukcesów :)

 • Michał's Gravatar Michał
  27 maja 2016 at 09:41 | Permalink

  Nie podoba mi się jedno, że ci którzy przegapili możliwość wykupienia subskrypcji nie mają już tej możliwości. Moim zdaniem jest to głęboko krzywdzące i nie korzystne dla żadnej ze stron.

  • DR5000.com's Gravatar DR5000.com
   27 maja 2016 at 10:25 | Permalink

   Przegapić to można zakończnie aukcji na Allegro, albo tanie bilety do Paryża w Ryanairze. Nasza sprzedaż trwała 32 dni i była całkowicie nieograczniona. Przez ten czas, dwa razy w tygodniu przypominaliśmy na Facebooku, kilkukrotnie na Instagramie oraz osobnym filmem na Youtubie. Zamieściliśmy 3 wpisy na blogu. Film jest dla tych, którzy udzielili nam pomocy, gdy jej potrzebowaliśmy i pomogli nam go stworzyć „Władcę”. A ktoś, kto wpada do nas raz na pół roku…coż, sam sobie jest winny.

   • Michał's Gravatar Michał
    30 maja 2016 at 19:33 | Permalink

    Mój błąd że nie polubiłem waszego fanpage na fb :( Instagrama nie mam a youtuba rzadko oglądam. Ok rozumiem, mój błąd moja strata.

 • ARek's Gravatar ARek
  27 maja 2016 at 13:47 | Permalink

  Dzięki wielkie za film. W końcu się doczekałem … :-) Mam teraz takie pytanie, niby na filmie to jest ale chcę się upewnić. Jak tworzycie dual illuminant w DNG Profile Editor? Otwieracie plik w świetle dziennym tworzycie tabelę 6500 potem otwieracie plik z żarowym i tworzycie tabelę 2850 i dajecie na zapisanie profilu? Tworzy się on wtedy automatycznie jako dualilluminant? Pozdrawiam i czekam na więcej i więcej …
  p.s. Widziałem dzisiaj wasze zdjęcia w „Pytaniu Na Śniadanie” :-)

 • JaRek's Gravatar JaRek
  27 maja 2016 at 21:42 | Permalink

  ARek – google nie boli: https://www.youtube.com/watch?v=mFK3NFUL7ww
  DR5000 nie odkrywa tu żadnej wiedzy tajemnej przed Wami. To wszystko zostało już powiedziane w sieci.

  • ARek's Gravatar ARek
   28 maja 2016 at 07:58 | Permalink

   Nie chcę być niegrzeczny ale trzeba czytać ze zrozumieniem. Chodziło mi o DNG Profile Editor a nie Color Checker Passport soft. Wyniki z obu są jak dzień do nocy i nikt nie pisze o tajemnej wiedzy. Kto pyta nie błądzi.

 • Krzyś's Gravatar Krzyś
  21 czerwca 2016 at 13:24 | Permalink

  Czy poruszyliście kiedyś kwestię robienia zdjęć w mocnym świetle kolorofonów. Jeśli tak to proszę o link – nawet płatny ;) A jeśli nie to proszę o informację jak już poruszycie tę kwestię.. publicznie :)

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *