Jesteśmy rodzeństwem, które poza więzami krwi
połączyła ogromna pasja, zawód i wspólne cele.

Koniec świata

AktualnościRafał Krasa5 grudnia 2017

Szanowni, Nasi Drodzy, Kochani!

Po publikacji filmu „Film cyfrowy” okazało się, że „świat już nigdy nie będzie taki sam”. Cały ten patos jest przesadzony, nie jesteśmy jakimiś influencerami. Nic się nie skończyło, a jedynie zaczęło coś nowego!

Wybaczcie nam, że nie odpowiadamy na wszystkie komentarze. Ten film miał pełnić rolę informacyjną, powstał po to, aby przede wszystkim pokazać zdjęcia analogowe, o które nie przestawaliście pytać oraz miał ostrzec o nowych kolorach. Nie był to nasz głos w dyskusji, a jedynie informacja i nie zrozumcie nas źle, ale nie chcemy uczestniczyć w tej dyskusji, jest niekonstruktywna i byłaby głucha z naszej strony dlatego zamknęliśmy komentarze pod publikacjami „Filmu cyfrowego”. Tam gdzie mogły zostać, zostały, ale nie będzie można dodawać już nowych komentarzy. Na przemyślenia mieliśmy kilka miesięcy, decyzja zapadła i jest ostateczna. Nie ma odwrotu, idziemy do przodu i żadna dyskusja nie będzie miała wpływu na bieg wydarzeń w tej sprawie.

Co się zmieniło? We wszystkich zdjęciach poza reportażami nie będzie żadnych zmian w ogóle. W reportażach technicznie nic się nie zmieniło, nadal DR.color3 to profil barwny, zbudowany na bazie profilu podstawowego, który u nas nazywa się DR.color1. DR.color3 przede wszystkim poprawia poszczególne kolory zapamiętane, neutralizuje balans bieli i otwiera cienie, które dotychczas jak czarna dziura połykały całą masę szczegółów. Przy okazji tych zmian wprowadziliśmy agresywną korekcję optyki (zaktualizowane profile obiektywów) i, co chyba najważniejsze, usunęliśmy paskudną winietę.

Dzięki tym zmianom nasze kolory są teraz lepsze, zdjęcia zyskały na świeżości, a kolory są bardziej naturalne – trawa ma kolor trawy, niebo kolor nieba, a skóry są skórzane. Jak bardzo? Poniższy film powinien rozwiąć wszelkie wątpliwości (porównanie dotychczasowych kolorów jakie były opublikowane na blogu, z kolorami po zmianach) i niech to będzie ostatni nasz głos w tej sprawie :) Zapraszamy na nowy stary reportaż ze ślub Niny i Chaza!

3 komentarzy

Kamil
6 grudnia 2017

Jest naprawdę fajnie. Jak dla mnie w 95% poprawia kolorystyki jakości zdjęć. Mam wrażenie że czasem zieleń ale tylko w pomieszczeniach jak by traciła na kolorach ale trudno to ocenić jeżeli nie widziałem na żywo koloru np. zielonej bluzki ( 2.30sek w filmie lewy górny kadr w tle) Bardzo ładne kolory trudne do osiągnięcia przez wielu ….. !!! tak dalej DRowcy :)))))))))))))

6 grudnia 2017

Nowe kolorki zdecydowanie lepsze :) Zróbcie warsztaty z nieedytowania to przyjadę ;)

PIOTR
6 grudnia 2017

A no właśnie…kwestia odbioru kolorów to rzecz bardzo indywidualna. Choć trawa jakby bardziej naturalna to w starszej wersji przyjemniejsza w odbiorze. A z drugiej strony ceglany mur w nowej wersji ma ceglany kolor :) Czasami pokazuj emojej żonie dwie wersje kolorytyczne (nieznaczni się różniące) żeby ocenić która się bardziej podoba i zawsze wybiera odwrotnie niż ja…..