Jesteśmy rodzeństwem, które poza więzami krwi
połączyła ogromna pasja, zawód i wspólne cele.

Filmów zapowiedź

AktualnościRafał Krasa9 sierpnia 2013

Szanowni, Moi Drodzy, Kochani!

Otóż kilka tygodni temu, na fejsbuku DR5000 pojawiła się informacja „Filmujemy”. Ja ją tam wrzuciłem. I tak, to prawda, kręcimy filmy, ale z nimi jest taki problem, że one tkwią w tych wszystkich przepisach, umowach, procedurach i, generalnie, nie możemy ich na razie pokazać. Nie wiem czy kiedykolwiek będziemy mogli je pokazywać. Ale mamy ten sprzęt, potrafimy go już włączyć, więc chcemy robić z tego jakiś użytek, kręcić filmy. Ale o czym? O wacie? O ogórkach? Nie! O fotografii.

Fotografia przeorała nas straszliwie. Przez parę lat pracy popełniliśmy niezliczoną ilość błędów, kupiliśmy masę beznadziejnego sprzętu i tymi filmami chcielibyśmy Was przed tym wszystkim uchronić. Opowiedzieć co kupować i jak tego używać. Pierwszy film będzie o obróbce zdjęć. O nieobróbce zdjęć. O tym, że to zdjęcie wykonaliśmy aparatem, bez użycia komputera.

Czy będą kolejne odcinki? To wszystko zależy od tego jakim echem odbije się ten pierwszy film. Jeśli po jego publikacji na naszym fejsbuku pojawią się nowe lajki, na jutubie pojawią się nowe subskrypcje, to oczywiście – będziemy czuli, że to potrzebne i będzie chciało nam się kręcić. A mamy do powiedzenia sporo. O technikach fotograficznych, o sprzęcie. Bynajmniej nie jesteśmy jakieś guru fotograficzne, ale jeśli podobają Ci się nasze zdjęcia to z tych filmów dowiesz w jaki sposób je robimy.

Pierwszy film będzie dużo mniej debilny niż to co się tutaj dzieje. Będzie o temacie dość kontrowersyjnym, o tym, że nie obrabiamy zdjęć. Będziemy chcieli się uwiarygodnić – pokażę jak pracuję na sesji z aparatem, z całą resztą sprzętu, jak obrabiam zdjęcia na zdjęciach. A na koniec tego wszystkiego dam możliwość ściągnięcia pliku raw, NEFa z naszego Nikona, tak aby każdy mógł sobie go otworzyć i stwierdzić, że faktycznie nie ściemniam :)

Film pojawi się za trzy dni. A co będzie dalej? Zobaczymy. Przyszłość tej inicjatywy jest w Waszych rękach.

W razie problemów, film jest tu: http://www.youtube.com/watch?v=9lrwAP-gvkY&hd=1

2 komentarzy

AgaS
27 października 2013

jestem zakochana w Waszych pracach! możliwość podglądnięcia Waszego warsztatu to jak spełnienie marzeń :) myśleliście o może kursach fotografii? nie mogę się doczekać kolejnych filmów!

dr5000
27 października 2013

Bardzo dziękujemy! Nie mamy w planach kursów, postaramy się w filmach powiedzieć wszystko co wiemy ;) Kolejny film już tuż, tuż, kończymy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *