Film reklamowy na pięć gwiazdek

film reklamowy warszawa

Link bezpośredni do filmu: http://www.youtube.com/watch?v=FgCpjIrXGpo

To nie był nasz pierwszy film, ale pierwszy tak ważny. Przede wszystkim dlatego, że tym razem zajęliśmy się całą produkcją i to nawet szerzej niż zwykle, bo poza przygotowaniami, scenariuszem, zdjęciami, montażem i całą postprodukcją, wyjątkowo musieliśmy jeszcze przygotować format do emisji w kinie. Myślenie o filmie trwało kilka miesięcy, ale jak stare wygi, brawurowo, zdjęcia zakończyliśmy dopiero w ubiegłym tygodniu. W sumie z kamerą pracowaliśmy przez 3 dni i wszystko odbyło się zgodnie z założeniami scenariusza.

Intercontinental to 5-cio gwiazdkowy hotel, absolutnie z kosmosu. Na jego 44 piętrach mieści się, między innymi, pijalnia czekolady E.Wedel, restauracja Platter, w której szefem kuchni jest Karol Okrasa, a na samym szczycie, niczym wisienka na torcie, RiverView Wellness Center z cudownym basenem tuż pod zegarem Pałacu Kultury i Nauki.

Presja była ogromna, ale to cudowne, ekskluzywne miejsce, a my świetnie znamy wnętrza hotelu – to wszystko bardzo ułatwiło nam pracę. Rok temu wykonaliśmy dużą sesję wnętrz oraz personelu Intercontinentala i przez 5 dni mieszkaliśmy na 36 piętrze. Poznaliśmy każde jedno piętro, mnóstwo fantastycznych ludzi i kiedy tym razem przygotowywaliśmy scenopis, pisaliśmy go już „z głowy”. Pracę w RiverView zakończyliśmy o 3:00 nad ranem, a w międzyczasie, w samym środku nocy wskoczyliśmy sobie do wody i w całkowicie pustym obiekcie szukaliśmy inspiracji na kolejne kadry. Taka to ciężka praca filmowca :)

W chwili, w której pojawia się ten wpis na naszym blogu, my jesteśmy zapewne w Multikinie, w Złotych Tarasach, na otwarciu Warsaw Fashion Film Festival i po raz pierwszy oglądamy nasz film na tak ogromnym ekranie (największym w Polsce!). Przed emisją byliśmy strasznie ciekawi jakie to będzie uczucie, czy może będzie widać coś więcej lub mniej. Obiecuję, że po emisji dopiszemy fragment o tym, jak było :)

I żeby nie było – to nie jest jeszcze jakaś hiperprodukcja, to zaledwie kilkudziesięciosekundowy filmik, ale jak na nasze cztery ręce było to sporo pracy i wiele spraw było ponad nasze siły i możliwości, a ostatecznie udało się. Nauczyliśmy się wiele, spodobało nam się nie mniej niż fotografia i jesteśmy po raz pierwszy na kinowym ekranie. Co może nas teraz powstrzymać przed następnym krokiem? Chyba tylko lenistwo :)

EDIT: Jesteśmy po emisji filmu w kinie. O dziwo wszystko wyświetlało się idealnie, nie zbrakło nawet jednej klatki, a kolory wyszły dokładnie tak jak je ustawiliśmy (nawet pomimo konwersji do innej przestrzeni barwnej). To był niemały stres, bo przygotowanego do kina zestawu plików nie da się odtwarzać na komputerze, więc mogliśmy tylko trzymać kciuki. Najwyraźniej trzymaliśmy świetnie :) Jeśli chodzi o odczucia, to ogarnęła nas zaskakująco duża trema, dokładnie taka sama jak podczas przestawienia szkolnego. Kilkaset osób patrzyło się na stworzony przez nas obraz i chcieliśmy, aby podobało im się. Na dużym ekranie najwyraźniej każdy film wygląda lepiej, a nasz nie był wyjątkiem. Generalnie polecamy zabawę w Hollywood, to genialne uczucie i zakładać należy, że tym lepsze im większy jest film :)

14 Comments

 1. Monika's Gravatar Monika
  4 marca 2014 at 20:48 | Permalink

  tak coś mi ten filmik podobny do produkcji mpstudios… hmmm https://vimeo.com/32894717

  • Rafał Krasa's Gravatar Rafał Krasa
   5 marca 2014 at 00:48 | Permalink

   Historia podobna, choć o filmie MP Studios nie mieliśmy pojęcia. To też pokazuje, dlaczego tak wiele wysiłku kosztowała nas nasza produkcja. Nasz klient od razu odrzuciłby już pierwszy z tych kadrów: EasyJet to tanie linie, nie kojarzące się z klientami pięciogwiazdkowego hotelu, a film dotyczy hotelu i nie powinien przypadkiem reklamować przewoźnika. Nie mniej, porównanie do najlepszych, to zacne porównanie – MP Studios szanujemy jak żadnych innych :)

   • anna's Gravatar anna
    5 marca 2014 at 11:29 | Permalink

    moim zdaniem nie podobny, a druga kwestia – lepszy :)

 2. Dawid Mazur's Gravatar Dawid Mazur
  4 marca 2014 at 21:22 | Permalink

  Pozostaje mi jedyni pogratulować. To jak się rozwijacie jest ogromną motywacją dla mnie i z pewnością dla wielu innych ludzi z branży. Pozdrawiam

 3. anna's Gravatar anna
  4 marca 2014 at 22:02 | Permalink

  coś pięknego, magicznego wręcz :)
  0.33 Rafał w odbiciu? :)

  • Rafał Krasa's Gravatar Rafał Krasa
   5 marca 2014 at 00:30 | Permalink

   Dzięki! Odbicie jest całkiem możliwe, ale gapię się i nie widzę. Zdradzisz gdzie szukać? ;)

   • anna's Gravatar anna
    5 marca 2014 at 11:27 | Permalink

    od momentu 0.32 do 0.33 :) to absolutnie nie jest żaden przytyk :) po prostu wydaje mi się, że widzę Ciebie i przesuwający się po ‚szynie’ aparat :) sama ostatnio próbuję taką szynę zmontować, może dlatego zwróciłam uwagę… co nie zmienia faktu, że całość jest po prostu prze-genialna.

    • Rafał Krasa's Gravatar Rafał Krasa
     5 marca 2014 at 11:39 | Permalink

     Nie odebrałem tego jako przytyk. Sporo tam jest odbijania i mieliśmy manię poszukiwania nas samych. Slajder jest na pewno, ale jeśli widać tam też mnie to katastrofa, bo mocno spięliśmy się, aby nas tam nie było :) Sprawdzę to na oryginale i ewentualnie przyznamy się :)

     • anna's Gravatar anna
      5 marca 2014 at 11:46 | Permalink

      a tam, daj spokój, nic nie sprawdzaj :)

     • adam's Gravatar adam
      6 marca 2014 at 17:06 | Permalink

      Fajne ujęcia. Troszkę krótki film, ale pozostawia taki niedosyt, który sami chcielibyśmy wypełnić. Czyli zachęcający… Jest. :) Jedyne co mnie poirytowało, czy trochę skonfundowało to fakt, że ta sama osoba występuje jako biznesmen – klient i obsługa hotelowa. Ciekawy jest fakt o tej premierze waszej. Widzieliście swoją produkcję w kinie. Musiało być nadzwyczajnie. :D Zazdroszczę.

 4. Ela's Gravatar Ela
  5 marca 2014 at 06:32 | Permalink

  Gratuluje, filmik krótki ale przepiękny, no i ta muzyka… powalająca

 5. Rafał's Gravatar Rafał
  5 marca 2014 at 07:57 | Permalink

  Gratulacje, dzięki świetnie dobranej muzyce trzyma w napięciu. Co to za kawałek muzyczny?

 6. Aleksandra Zabkiewicz's Gravatar Aleksandra Zabkiewicz
  6 marca 2014 at 17:32 | Permalink

  Gratulujemy!!! Genialny efekt, muzyka super

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *