Jesteśmy rodzeństwem, które poza więzami krwi
połączyła ogromna pasja, zawód i wspólne cele.

Beata i Paweł – reportaż ślubny

To chyba najdłuższy, jeśli chodzi o ilość zdjęć, wpis jaki kiedykolwiek opublikowaliśmy, ponad 150 zdjęć. Dlaczego? Dlatego, że Beata i Paweł tak nas sobą zainspirowali, że nie mogliśmy przestać. Biegaliśmy w tę i z powrotem jak oszalali, i nie mogliśmy się nasycić – emocjami, detalami, miejscem. Był to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych ślubów na jakich dane nam było fotografować. Beata, Paweł, wiedzcie, że dla nas to było jak dzień dziecka w lunaparku i wielce Wam za to dziękujemy! Wręcz mocno osobiście, cieszymy się Waszym szczęściem! :)

Od strony technicznej nic, poza zaszumionym, ale ostrym kadrem na ISO51200, ciekawego nie wydarzyło się. Daliśmy szóstą szansę Nocticronowi 42.5 mm f/1.2 i kilka zdjęć, między innymi słoneczne portrety, powstało przy jego użyciu. Fotografujemy nim częściej, ale to trudna miłość, zupełnie bez namiętności. Natomiast ja nie byłem w stanie odkleić się od Voigtlandera 17.5 i większość kadrów z perspektywą 35mm to właśnie „wojtek” :)

Miejsce: Pałac Zdunowo, Załuski
Kwiaty i dekoracje: Rock&Flowers
Zespół: Golden Band
Suknia Panny Młodej: Dom Mody Ślubnej MADONNA
Makijaż i fryzura: Dominika Renes
Garnitur Pana Młodego: Macaroni Tomato

fotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawa
fotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawafotografia ślubna warszawa

38 komentarzy

 • Karolina's Gravatar Karolina
  8 września 2014 at 20:23 | Permalink

  Śliczna Pani Młoda :)

 • pawel_uk's Gravatar pawel_uk
  8 września 2014 at 20:28 | Permalink

  WOW!!!! Tak jak już kiedyś pisałem, może nie jesteście najepszymi fotografami, ale niech ktoś pokaże mi lepszych!!! Nie ma!!! Coś pieknego.

 • Dominika W.'s Gravatar Dominika W.
  9 września 2014 at 01:17 | Permalink

  Zasługa pochodzi od obu stron .Od Państwa Młodych że tak wszystko pięknie zorganizowali I od doświadczenia fotografów że ich okiem estetyką i gustem uchwycili I detale, parę młodych na pierwszym planie, oraz gości weselnych za parę lat takie zdjęcia, jak skarb będzie co wspominać ,a chciałam powiedzieć że będzie łatwo coś sobie przypomnieć bo wszystko jest na fotografiach .Uwielbiam obserwować waszą prace.

 • GENTLEMAN's Gravatar GENTLEMAN
  9 września 2014 at 09:34 | Permalink

  „Nocticronowi 42.5 mm f/1.2” które to kadry? I dlaczego to taka trudna miłość.

  • dr5000's Gravatar dr5000
   9 września 2014 at 10:29 | Permalink

   Ze 100% pewnością – słoneczne, te ciaśniejsze. Trudna, bo z jednej strony jest dość ostry (choć o wiele miększy niż M.Zuiko 75mm) i bardzo wysokiej kultury, do tego jasny. Z drugiej strony jest toporny, wielki, ciężki, drogi i głębią nie zbliża się do pełnej klatki, tak jak M.Zuiko 75 czy Voigtlander 17.5. W kontekście M.Zuiko 45 nie ma, pomimo zera na końcu ceny, żadnej różnicy w głębi. Bardzo nam głupio mówić źle o obiektywie tej klasy, ale tak jak napisałem we wpisie, nie pokochaliśmy go szczególnie. Zrobimy o tym większą publikację.

   • GENTLEMAN's Gravatar GENTLEMAN
    9 września 2014 at 10:40 | Permalink

    Dzięki za informacje, posiadam EM-1 przymierzam się do stałki M.Zuiko, rozbieżność cenowa jest duża ale przynajmniej wykluczyłem inne marki, takie jak Nocticronowa. Czekam z niecierpliwością na kolejne cenne publikacje od DR5000 :D

 • Marcin's Gravatar Marcin
  9 września 2014 at 09:49 | Permalink

  Jak zawsze świetna robota! A ślub, cóż, chyba marzenie każdego fotografa, przepiękna sceneria, detale, dosłownie wszystko! :)

 • hyski's Gravatar hyski
  9 września 2014 at 10:26 | Permalink

  Piękny reportaż obejżałem z prawdziwą przyjemnością
  pozdrawiam

 • wentyl's Gravatar wentyl
  9 września 2014 at 12:55 | Permalink

  PIĘKNIE PIĘKNIE
  GRATULACJE

 • KubaZ's Gravatar KubaZ
  9 września 2014 at 17:49 | Permalink

  Bardzo fajne kadry, a kolory dla mnie bajka :) … i mam pytanie właśnie o kolory…jak uzyskujecie tak ładne, naturalne kolory zwłaszcza skóry ? (wiemy ze nikon ma z tym kłopoty) …kiedyś za czasów d700 był profil d2x który dawał rade ale jak to zrobić w d800 bo chyba na nich pracujecie… czy to kwestia zmniejszenia nasycenia pomarańczowego, żółtego ?

  • dr5000's Gravatar dr5000
   9 września 2014 at 20:38 | Permalink

   Dzięki! To co widzisz to D700, D800 i E-M1, a to chyba najlepszy dowód, że nie ma gorszych i lepszych korpusów, jeśli chodzi o kolory. Tak samo profilowaliśmy mityczne 5D :) Będzie o tym film, o ile znajdziemy chwilę…:P

   • KubaZ's Gravatar KubaZ
    10 września 2014 at 07:16 | Permalink

    …hmm to nie ma sensu zmieniac na 5d? … mimo wszystko ze tak bardzo lubie puszki Nikona to kolory mnie czasem dobijaja i dlatego pomyslalem o 5d…bo kiedys go mialem przez chwile i kolory byly swietne, tylko kolory :-P

    • dr5000's Gravatar dr5000
     10 września 2014 at 07:45 | Permalink

     To o czym piszesz to nie jest zasługa Canona 5D, a obiektywów jakie podpina się do tego korpusu. Plastyka wpływa na odbiór, a jakość szkła na PROPORCJE kolorów. Podświadomie mówisz pewnie też o kontraście barwnym i tym monochromatycznym. Ciepły obiektyw dodaje żółtego, czerwonego, ale nie równomiernie to wpływa na różne barwy jakie rejestruje matryca. W zależności od obiektywu obraz może być wręcz bardziej lub mniej kolorowy. Gdybym dziś startował raz jeszcze i zależałoby mi na kolorach, zacząłbym od fortuny na optykę :)

     • Adi's Gravatar Adi
      16 lutego 2015 at 02:55 | Permalink

      …jednak częściowo to też kwestia puszki… chociażby odchylenia w interpretacji prawidłowego balansu bieli (w testach fotopolis jest że Canony wraz z Olympusami mają, albo do niedawna miały najmniejszy błąd tego typu – podawany w procentach)

     • DR5000.com's Gravatar DR5000.com
      16 lutego 2015 at 19:47 | Permalink

      Nie, sprofilowane RAWy mają identyczne kolory, te same wartości balansu bieli – niezależnie od modelu aparatu oraz marki.

   • Krzyś's Gravatar Krzyś
    8 lipca 2015 at 23:15 | Permalink

    Jak zawsze świetne. Światło w tych wieczornych chyba nieosiągalne dla mnie…
    Przypadkiem nie wiecie gdzie jeszcze można kupić leciwego d700??

    • DR5000.com's Gravatar DR5000.com
     9 lipca 2015 at 10:09 | Permalink

     Dzięki! Światło to tylko kwestia pracy, osiągalne dla każdego – im więcej czasu poświecisz, tym bardziej precyzyjnie i konsekwentnie będziesz je zauważał. D700 znajdziesz na Allegro, po wakacjach z pewnością będzie ich więcej. Ale przemyśl to trzy raz, bo to aparaty nawet 8 letnie i wszystkie są jak mumie (stare smary, stare sprężynki, sparciałe gumki, uszczelki, zużyte baterie). To potencjalnie cała masa kłopotów :)

     • Krzyś's Gravatar Krzyś
      14 lipca 2015 at 22:34 | Permalink

      Wobec tego co wybrać?? D600?? NA d810 mnie nie stać :(

 • aro272's Gravatar aro272
  9 września 2014 at 21:49 | Permalink

  Będzie o tym film, o ile znajdziemy chwilę…:P
  – profiluję D700, D300, D300S i nie doszedłem do takich kolorów – wiem ze kręcicie profile jeszcze po CC proszę wiec znajdzcie czas na pokazanie jak to zrobić.

  • dr5000's Gravatar dr5000
   10 września 2014 at 07:58 | Permalink

   Tak, będzie film o pracy z kolorami, ale nigdy, przenigdy nie mamy zamiaru mówić jakie konkretnie operacje wykonujemy. Powodów jest kilka. Po pierwsze nasze kolory to nie jest stała, w zasadzie cały czas je edytujemy, a dla różnych korpusów i obiektywów, różnie. Po drugie, każdy widzi to inaczej i KubaZ pisał o żółtym, a my tego wcale nie widzimy, za to dla nas ważny jest np. balans bieli, kąt światła. Po trzecie, nie chcę tworzyć naszych klonów, to zabiłoby kreatywność – to tak jakbym powiedział, że „trzeba fotografować jasnymi teleobiektywami”, a po drugiej stronie siedzi świetny reportażysta, ze świetną 35tką i zamienia ją na sportową 200tkę. Po czwarte, to że coś my robimy, to nie znaczy, że to poprawny sposób i nie chcemy rozsiewać bzdur.

   Podawanie gotowych liczb to ta sama sytuacja, co podawanie EXIFów. Tak, zdjęcie powstało na czasie 1/250 i przesłonie f/1.8, ale jakie to ma znaczenie? My uważamy, że żadne :)

 • Sławek's Gravatar Sławek
  10 września 2014 at 11:47 | Permalink

  Dołączę się do prośby i jakieś porady odnośnie uzyskiwania tak naturalnych kolorów. Może jakieś warsztaty właśnie w tym temacie? Pozdrawiam.

 • ARO272's Gravatar ARO272
  10 września 2014 at 15:28 | Permalink

  RAFAŁ, WŁAŚNIE CHODZI MI O ZASADĘ A NIE GOTOWY PRZEPIS, NIE CHCĘ BYĆ KLONEM BO TO NIEMOŻLIWE, KAŻDY REAGUJE INACZEJ I KADRUJE INACZEJ.
  CO DO WARSZTATÓW TO POPIERAM. ,,Może jakieś warsztaty właśnie w tym temacie? „

 • szarfo's Gravatar szarfo
  11 września 2014 at 00:57 | Permalink

  Moglibyście zdradzic jakim obiektywem wykonaliscie te oto cudne zdjęcia ?? http://postimg.org/image/pb4r5ubcb/ Szukam szkła pod nikona do portretów oraz detali, ktore to szkło da mi piękny bokeh i mala GO. Może coś polecicie ciekawego ??

  • dr5000's Gravatar dr5000
   11 września 2014 at 10:25 | Permalink

   Dziękuję! Te zdjęcia to M.Zuiko 75 f/1.8 i/lub Nikkor 70-200 f/2.8 VRII oraz za pewne Nikkor 58 f/1.4G. Do detali my używamy Tokiny 100 f/2.8. Jeśli potrzebujesz portretówki z pięknym bokehem i musi to być Nikkor, 135 f/2 DC wręcz poślubisz :)

   Najcudniejszy jednak bokeh w portrecie ma Zeiss 135 f/1.8 ZA i z A99 to najpiękniejsza plastyka jaką ludzkość widziała :)

   • Adi's Gravatar Adi
    16 lutego 2015 at 02:51 | Permalink

    …a z A7s? :)

   • Krzyś's Gravatar Krzyś
    12 sierpnia 2015 at 05:22 | Permalink

    Czy faktycznie Nikkor 58 f/1.4G jest tak słaby optycznie ze go używacie. Już nie wiem komu wierzyć. Testom na optycznych czy doświadczonym fotografom. A może ma coś innego????

    • DR5000.com's Gravatar DR5000.com
     12 sierpnia 2015 at 08:09 | Permalink

     Nikkor 58 f/1.4G to najlepsza „piędziesiątka” jaką świat widział. Jest charakterystyczna, a suche testy biorą pod uwagę pojedyncze parametry. Ostrość to jeden parametr, który w dużej mierze usuwa wszelką plastykę i magię obrazu. Ostrość nie ma znaczenia ani w druku, ani na fejsbuku, ani na telewizorze, ale plastykę widać zawsze. To jakby ganić ryby za dystorsję. Raz jeszcze – 58ka to najlepszy obiektyw w swojej klasie, wart każdej jednej wydanej złotówki.

 • szarfo's Gravatar szarfo
  11 września 2014 at 15:48 | Permalink

  Wielki dzięki za info. Jeszcze raz gratuluje wiedzy i umiejętności. Pozdrawiam

 • ARek's Gravatar ARek
  12 września 2014 at 09:45 | Permalink

  Zachwyty nad naturalnością kolorów są tu chyba nie na miejscu. Ta kolorystyka nie jest naturalna, czy widział ktoś kiedyś takie nasycenie barw w naturze? Ja już trochę żyję i nigdy i nigdzie nie widziałem. Ale trzeba przyznać , że kolory są przepiękne i coraz lepsze w Waszym wykonaniu. Jak znam życie to nigdy nie zdradzicie konkretów jak. Ale nie mogę nie zapytać jak … Jakie kolory są kluczowe?
  Cały set bajeczny … Oglądam i oglądam i … Nie mogę spać po nocach :-).

 • kgkris's Gravatar kgkris
  15 września 2014 at 19:03 | Permalink

  …pojechaliscie na maxa z moim uczuciem zazdrości, oczywiscie tej pozytywnej. Pozdrawiam i więcej sukcesów życzę….

 • Pawel's Gravatar Pawel
  15 września 2014 at 20:27 | Permalink

  Mnie ciekawi co innego. To ślub plenerowy przy pełnym słońcu i bezchmurnym niebie? Jak rozjaśniacie cienie w takich sytuacjach? Ja mam zawsze gigantyczne różnice między światłami i cieniami, pomiędzy liści wdzierają się promienie i robią setki świetlnych placków a na Waszych zdjęcia wygląda to jakby były różnice z 1EV między światłem słonecznym a cieniem. Chyba że rozwiesiliście nad gośćmi wielkie prześcieradło ;)

 • Łobzowska's Gravatar Łobzowska
  10 października 2014 at 14:27 | Permalink

  Sukienka Panny Młodej przepiękna!

 • Fotograf Piekary Śląskie's Gravatar Fotograf Piekary Śląskie
  25 października 2014 at 20:16 | Permalink

  super reportaż gratuluje

 • Grzegorz's Gravatar Grzegorz
  23 grudnia 2014 at 00:06 | Permalink

  Świetna robota, super Kadry, świetnie uchwycone emocje.

  Gratulacje i pozdrawiam,

 • Łukasz Ostrowski's Gravatar Łukasz Ostrowski
  3 lutego 2015 at 13:08 | Permalink

  Kadry bardzo piękne, dobrze uchwycone emocje młodych i gości.
  Pozdrawiam,
  Łukasz

 • rs's Gravatar rs
  12 maja 2015 at 16:44 | Permalink

  Generalnie lubię oglądać wasze zdjęcia bo przyciągają oko lecz tutaj ten reportaż jakoś nie wciąga mnie do końca.

 • kajtec's Gravatar kajtec
  8 czerwca 2015 at 05:14 | Permalink

  Zauważyłem zdjęcie zaszumione…Ogólnie bywa ,że musicie odszumić?

 • Jacek Kawecki's Gravatar Jacek Kawecki
  23 lutego 2016 at 23:36 | Permalink

  Jak zwykle zdjęcia pierwsza klasa. Świetny reportaż …macie talent!

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *